Grupa Alterco

Alterco S.A. inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej na Mazurach

Grupa Alterco – integrator rynku nieruchomości oraz doświadczony inwestor w branży deweloperskiej – dzięki nabyciu 100% akcji spółki Tiga Investment S.A. rozszerzyła swój portfel nieruchomości z grupy aktywów infrastruktury turystycznej. Nabycie nieruchomości gruntowej o powierzchni ponad 50 ha, położonej w miejscowości Sztynort Duży (gmina Węgorzewo) jest etapem realizowanego przez Grupę Alterco planu rozwoju działalności deweloperskiej w obszarze turystyki i rekreacji. Sztynort to największy w Polsce śródlądowy port jachtowy oraz miejsce kultowe dla miłośników żeglarstwa.

Czytaj dalej »Alterco S.A. inwestuje w rozwój infrastruktury turystycznej na Mazurach

Grupa Alterco przejmuje giełdowy TRION

Grupa Alterco – integrator rynku nieruchomości oraz doświadczony inwestor w branży deweloperskiej – nabyła pakiet niemal 66% akcji giełdowej spółki TRION, a tym samym przejęła nad nią kontrolę. TRION wchodzi w skład indeksu sWIG 80 i działa w branży budowlanej. W wyniku tej transakcji powstanie znaczący, ogólnopolski podmiot na rynku mieszkaniowym, wyspecjalizowany w budownictwie jednorodzinnym. Wartość umowy wyniosła około 56 mln zł. Ponadto, Grupa Alterco prowadzi obecnie ofertę prywatną akcji, skierowaną do wytypowanej grupy inwestorów branżowych i finansowych.

Czytaj dalej »Grupa Alterco przejmuje giełdowy TRION

Grupa Alterco rozbudowuje portfel inwestycji

Grupa Alterco – integrator rynku nieruchomości oraz doświadczony inwestor w branży deweloperskiej – buduje portfel nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Spółki należące do Grupy Alterco podpisały szereg przedwstępnych i warunkowych umów na zakup działek w atrakcyjnych lokalizacjach. Ich wartość szacowana jest – na aktualnym etapie zawieranych kontaktów – na niemal 100 mln zł. Alterco prowadzi jednocześnie kolejne rozmowy z potencjalnymi kontrahentami, które będą skutkować zawieraniem umów inwestycyjnych. Transakcje zostaną sfinansowane ze środków pozyskanych z oferty prywatnej.

Czytaj dalej »Grupa Alterco rozbudowuje portfel inwestycji

Akcje Alterco w systemie notowań ciągłych na GPW

Grupa Alterco – integrator rynku nieruchomości, doświadczony inwestor w branży deweloperskiej – zgodnie z decyzją Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie przechodzi z dniem 6 lipca 2010 roku z jednolitego systemu notowań z dwoma fixingami na notowania ciągłe. Zmiana jest wynikiem wzrostu płynności akcji Alterco SA. W lipcu spółka zawrze również umowę z animatorem emitenta, by dodatkowo wzmocnić dotychczasowy obrót i zagwarantować płynność uczestnikom rynku.

Czytaj dalej »Akcje Alterco w systemie notowań ciągłych na GPW