Green IT

home.pl stawia na green IT

Trend green IT, czyli proekologicznego podejścia do wykorzystywania zasobów w branży nowych technologii, zdobywa sobie coraz większą popularność na całym świecie. Firma home.pl postanowiła włączyć się do nurtu green IT. Pierwszym krokiem poczynionym w tym celu stało się wprowadzenie e-faktur.

Czytaj dalej »home.pl stawia na green IT

Emerson Network Power ujawni na Common Europe Congress szczegóły nowej strategii Energy Logic

W dniach 6 – 9 czerwca, w Akademii Górniczo – Hutniczej odbędzie się Common Europe Congress 2009. Emerson Network Power przedstawi na nim szczegóły innowacyjnej strategii oszczędzania energii elektrycznej w centrach przetwarzania danych Energy Logic.

Czytaj dalej »Emerson Network Power ujawni na Common Europe Congress szczegóły nowej strategii Energy Logic

Zrównoważona technologia Atos Origin wesprze olimpiadę Londyn 2012

Atos Origin, dostawca systemów informatycznych, przygotowuje się do obsługi technologicznej Igrzysk Olimpijskich Londyn 2012. Rozgrywki w Wielkiej Brytanii mają być najbardziej zaawansowanymi w historii pod względem koncepcji Green IT i stosowania nowoczesnych rozwiązań technologicznych, umożliwiających dostęp do informacji.
Czytaj dalej »Zrównoważona technologia Atos Origin wesprze olimpiadę Londyn 2012

Green IT: nowa tendencja w Europie

 

Rosnące ceny energii i większa ekologiczna świadomość konsumentów sprawiają, że lokalni producenci działają zgodnie z zasadami Green IT i stosują je w rozwiązaniach dla małych firm. Dzięki temu wielofunkcyjny sprzęt, który spełnia wymogi Europejskiego Kodeksu Postępowania wyposażany jest w zaawansowane funkcje pozwalające na większą oszczędność energii, przestrzeni i pieniędzy. Czytaj dalej »Green IT: nowa tendencja w Europie