Archiwa tagu: Gospodarczy Bank Wielkopolski

19 banków oferuje kredyt z dopłatami

Z początkiem marca dwie kolejne instytucje: Millennium i BNP Paribas Fortis, zaproponują kredyty w ramach programu „Rodzina na Swoim”. Oznacza, to, że już 19 banków będzie udzielało kredytów z dopłatami do odsetek. Tylko w ostatnich miesiącach lista wydłużyła się o 5 instytucji. Wszystko przez rosnące zainteresowanie kredytami z dofinansowaniem do odsetek.

Czym właściwie jest program Rodzina na Swoim

Coraz wyższe odsetki oraz wahania kursów walut powodują, że ludzie planujący zakup własnego mieszkania czy domu poszukują sposobów na obniżenie opłat. Szansę taką dają dopłaty programu rządowego Rodzina na Swoim, którego popularność wciąż rośnie.

BOŚ S.A. aktywnie wspiera rozwój infrastruktury

Bank Ochrony Środowiska S.A. aktywnie uczestniczy w rozwoju infrastruktury w Polsce. W pierwszej połowie bieżącego roku Bank zorganizował emisję 16 serii obligacji o łącznej wartości przekraczającej 75 mln zł, w tym 5 serii dla miast o łącznej wartości 57 mln zł. W drugiej połowie 2009 roku BOŚ nie zamierza zwalniać tempa. Do grona Klientów 10… Czytaj dalej »

Spółdzielcza Grupa Bankowa z Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”

Spółdzielcza Grupa Bankowa – 151 Banków Spółdzielczych i Gospodarczy Bank Wielkopolski uhonorowane zostały Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. Kapituła nagrodziła w ten sposób Kredyt konsorcjum SGB, który jest unikatowym produktem kredytowym. Przyznanie nagrody jest dowodem rosnącej siły banków spółdzielczych w Polsce oraz  ich profesjonalizmu.

Wyniki Spółdzielczej Grupy Bankowej za rok 2008 – 296 mln zysku netto

Spółdzielcza Grupa Bankowa zrzeszająca 151 banków spółdzielczych ogłosiła wstępne (przed audytem) wyniki finansowe za rok 2008. Przy przychodach na poziomie 1,5 mld złotych, udało się osiągnąć 296 mln zł netto zysku. Nie bez znaczenia pozostaje polski kapitał, który od początku istnienia Grupy jest podstawą jej funkcjonowania. SGB plasuje się w pierwszej piętnastce pod względem funduszy,… Czytaj dalej »