Gospodarczy Bank Wielkopolski

BOŚ S.A. aktywnie wspiera rozwój infrastruktury

Bank Ochrony Środowiska S.A. aktywnie uczestniczy w rozwoju infrastruktury w Polsce. W pierwszej połowie bieżącego roku Bank zorganizował emisję 16 serii obligacji o łącznej wartości przekraczającej 75 mln zł, w tym 5 serii dla miast o łącznej wartości 57 mln zł. W drugiej połowie 2009 roku BOŚ nie zamierza zwalniać tempa. Do grona Klientów 10 czerwca 2009 roku dołączył Kraków.

Czytaj więcej »BOŚ S.A. aktywnie wspiera rozwój infrastruktury

Spółdzielcza Grupa Bankowa z Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”

Spółdzielcza Grupa Bankowa – 151 Banków Spółdzielczych i Gospodarczy Bank Wielkopolski uhonorowane zostały Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. Kapituła nagrodziła w ten sposób Kredyt konsorcjum SGB, który jest unikatowym produktem kredytowym. Przyznanie nagrody jest dowodem rosnącej siły banków spółdzielczych w Polsce oraz  ich profesjonalizmu.

Czytaj więcej »Spółdzielcza Grupa Bankowa z Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”

Wyniki Spółdzielczej Grupy Bankowej za rok 2008 – 296 mln zysku netto

Spółdzielcza Grupa Bankowa zrzeszająca 151 banków spółdzielczych ogłosiła wstępne (przed audytem) wyniki finansowe za rok 2008. Przy przychodach na poziomie 1,5 mld złotych, udało się osiągnąć 296 mln zł netto zysku. Nie bez znaczenia pozostaje polski kapitał, który od początku istnienia Grupy jest podstawą jej funkcjonowania. SGB plasuje się w pierwszej piętnastce pod względem funduszy, których ma 1,7mld zł, a sumę bilansową na poziomie 22 mld zł.
Czytaj więcej »Wyniki Spółdzielczej Grupy Bankowej za rok 2008 – 296 mln zysku netto