Przejdź do treści

Google Play

Płatności Google Play w Plusie

Klienci usług abonamentowych w sieci Plus korzystający z urządzeń z systemem Android mogą w wygodny sposób robić zakupy w sklepie Google Play. Udostępniona dziś usługa „Płatności Google Play w Plus” pozwala na zakupienie wszystkich dostępnych tam produktów, a płatność za nie dopisana zostanie klientowi do najbliższego rachunku telekomunikacyjnego w Plusie.

Czytaj dalej »Płatności Google Play w Plusie

Masz telefon z Androidem? Lepiej zainstaluj tę aplikację

Nie tak dawno odkryto, że wybrane modele smartfonów z Androidem są podatne na ataki cyberprzestępców, którzy wykorzystując odpowiednie kody USSD mogą wymazać z pamięci urządzenia wszystkie przechowywane dane. Firma ESET, znana z rozwiązań antywirusowych ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, udostępniła bezpłatną aplikację ESET USSD Control, która eliminuje ryzyko tego typu ataków.

Czytaj dalej »Masz telefon z Androidem? Lepiej zainstaluj tę aplikację

Pobierz bezpłatne wydania tabletowe Gazety Bankowej

W App Store i Google Play dostępne są już dwa bezpłatne wydania „Gazety Bankowej” do pobrania (numer czerwcowy oraz lipcowo-sierpniowy). Poznaj m.in. opracowany po raz 20. ranking Najlepszych Banków, przeczytaj wywiad ze Zbigniewem Jagiełło, prezesem PKO BP oraz oceń ciekawe gadżety biznesowe znajdujące się w dziale Nauka i technologia. Wydania zostały przygotowane przez Apellę S.A. we współpracy z dystrybutorem oprogramowania Adobe Digital Publishing Suite w Polsce, firmą Optizen Labs.

Czytaj dalej »Pobierz bezpłatne wydania tabletowe Gazety Bankowej

Find and Call – rosyjski wieloplatformowy trojan, który przedostał się do oficjalnych sklepów App Store oraz Google Play

4 lipca eksperci z Kaspersky Lab zostali poinformowani przez jednego z największych rosyjskich operatorów komórkowych – MegaFon – o podejrzanej aplikacji Find and Call, która pojawiła się w oficjalnych sklepach Apple App Store oraz Google Play. Po przeprowadzeniu analizy przez specjalistów z Kaspersky Lab okazało się, że Find and Call jest wieloplatformowym trojanem, który kradnie książki adresowe z zainfekowanych smartfonów działających pod kontrolą systemu iOS oraz Android i wysyła spamowe wiadomości SMS.

Czytaj dalej »Find and Call – rosyjski wieloplatformowy trojan, który przedostał się do oficjalnych sklepów App Store oraz Google Play

Ogarnik.mobi – Innowacyjna usługa biznesowa dla przedsiębiorców

Biznes toczy się swoim torem i o wielu ważnych terminach zapomnieć nie można. Jednak czasami się to niestety zdarza. Na domiar złego kalendarz często płata figle i terminy biznesowe (np. płatności) wypadają w święta, a wtedy trzeba pamiętać o nich kilka dni później. Wszystko jednak można ogarnąć, również terminy i kwoty  biznesowe. Pomocna okazuje się nowa, innowacyjna usługa biznesowa przeznaczona dla przedsiębiorców, którą jest m.in. aplikacja na telefony z systemem Android.

Czytaj dalej »Ogarnik.mobi – Innowacyjna usługa biznesowa dla przedsiębiorców