Archiwa tagu: Główny Urząd Statystyczny

Bezrobocie spada

Stopa bezrobocia wyniosła na koniec kwietnia 2010 roku 12,3 proc., wobec 12,9 proc. w marcu. W kwietniu ubiegłego roku było to 10,9 proc. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych w końcu kwietnia osiągnęła 1,973 mln i była o ponad 100 tys. mniejsza niż przed miesiącem – poinformował Główny Urząd Statystyczny.

Podsumowanie roku 2009 w branży budowlano-wnętrzarskiej

Początek roku to tradycyjnie czas podsumowań. Jak rok 2009 należy oceniać z perspektywy branży budowlano- wnętrzarskiej, zarówno w zakresie ogólno branżowej koniunktury jak i rosnącego znaczenia wizerunku? Na pytania odpowiada Patryk Gut PR Manager z agencji Times Square Public Relations, specjalizującej się w obsłudze firm z tej branży.

Na poprawę koniunktury trzeba będzie poczekać

Przedsiębiorcy ankietowani przez Główny Urząd Statystyczny wciąż nie tryskają  optymizmem. Ale lipcowy wskaźnik koniunktury w przemyśle jest nieco wyższy, niż  w czerwcu. Wyniósł on -4 punkty, wobec -5 punktów w czerwcu. Wskaźnik ten znajduje się od trzech miesięcy mniej więcej pośrodku przedziału od minus 100 do plus 100 punktów. To o wiele lepiej niż jeszcze… Czytaj dalej »