Archiwa tagu: giełda

Coraz bliżej lipcowego dna

  Drugi tydzień września był na naszej giełdzie niezwykle burzliwy, a wszystko jak zwykle za sprawą sporej zmienności nastroju przede wszystkim na giełdach amerykańskich. Atmosferę na początku tygodnia ustawiła decyzja administracji amerykańskiej o przejęciu dwóch gigantów na rynku kredytów hipotecznych Fannie Mae i Freddie Mac, które w ciągu roku straciły już ok. 14 mld USD.… Czytaj dalej »

Giełdy znowu pod kreską

Na światowych giełdach akcyjnych nowy tydzień rozpoczął się od spadków. W poniedziałek o godz. 11:25 paneuropejski indeks DJ Stoxx 600 zniżkował o 0,66 proc., a w tym samym czasie kontrakty terminowe na amerykański indeks S&P500 traciły na wartości ok. 0,2 proc.

Z impetem w kolejną przecenę

To już siódmy z rzędu spadkowy tydzień na warszawskiej giełdzie. Po raz ostatni tak długa sekwencja spadków miała miejsce latem 2002 roku, trwała 10 tygodni i co ciekawe, przebiegała dokładnie w tym samym czasie. W miarę przedłużania się spadków ich impet przybierał na sile i tak jest również w tym roku. Tylko w ostatnim tygodniu… Czytaj dalej »

Giełda nie wierzy w prywatyzację Banku Ochrony Środowiska

Od kilku miesięcy nie ustaje dyskusja w mediach na temat prywatyzacji Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) i potencjalnych jego nabywców. Zgodnie z wypowiedziami ministra skarbu Aleksandra Grada w najbliższych tygodniach dojdzie do prywatyzacji tego banku. Potwierdza to również prezes Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Jan Rączka. NFOŚiGW ma dziś 77,27% akcji BOŚ.