Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Suwak – kulturalny sposób na korki

„Jazda na suwak” to pewna kultura jazdy, która ma na celu usprawnienie ruchu drogowego. „Suwak” należy stosować w momencie zwężania się drogi, gdy jeden z pasów – jakby powiedział laik – ulega zanikowi. Pojazdy z głównego pasa powinny jechać płynnie, bez zatrzymywania, zachowując dystans między sobą. Tymczasem zwykle osoby, które chcą wjechać z sąsiedniego pasa, są traktowane jak „intruzi”. W jeździe na suwak (lub na zakładkę) chodzi o to, żeby wpuszczając samochody z sąsiedniego pasa nie zatrzymywać się. Wówczas przepustowość przewężenia jest wykorzystana w największym  stopniu.Czytaj więcej »Suwak – kulturalny sposób na korki

Korki pod kontrolą

Już od dziś, informacje o bieżących utrudnieniach na polskich drogach są w zasięgu ręki każdego kierowcy. Serwis opracowany we współpracy z Targeo.pl jest już dostępny na stronach internetowych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Czytaj więcej »Korki pod kontrolą

HazLight’y już w Polsce

W warunkach złej widoczności, podczas nocy, zmierzchu i niekorzystnej pogody tradycyjny trójkąt ostrzegawczy, zauważalny z odległości około 70 m, może być niewystarczający i zamienić niebezpieczną sytuację w potencjalnie tragiczny wypadek. Ratunkiem są przenośne systemy ostrzegawcze, tzw. HazLight’y. Na świecie znane od kilku lat, w Polsce dopiero obecne od kilku miesięcy.
Czytaj więcej »HazLight’y już w Polsce