Przejdź do treści

Gemius

Nokia numerem jeden wśród smartfonów z Windows Phone 7

Telefony działające pod kontrolą Windows Phone generują coraz więcej odsłon mobilnych w polskim internecie. Mimo że miejsce lidera wśród urządzeń odpowiadających za ruch w sieci niezmiennie zajmują słuchawki z Androidem, smartfony z Windows Phone 7 zyskują z tygodnia na tydzień na znaczeniu. Telefony pracujące pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego z Redmond generują już ponad 25 mln odsłon miesięcznie – wynika z badania gemiusTraffic.

Czytaj dalej »Nokia numerem jeden wśród smartfonów z Windows Phone 7

Kim są internauci z regionu CEE?

Kraje Europy Środkowo-Wschodniej – mimo podobnego poziomu dojrzałości rynkowej – różnią się pod względem profilu społeczno-demograficznego użytkowników sieci. Przeprowadzona przez Gemius analiza widowni internetowej Turcji, Ukrainy, Białorusi, Chorwacji, Rosji, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Bułgarii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Polski i Czech pozwoliła wskazać szereg cech charakterystycznych dla poszczególnych rynków regionu.

Czytaj dalej »Kim są internauci z regionu CEE?

Gemius zwyciężył w przetargu na badanie węgierskiej widowni internetowej

Gemius – międzynarodowa firma badawcza, lider i prekursor w dziedzinie badań internetu oraz konsultingu – wraz z firmą Ipsos zwyciężył w przetargu na badanie węgierskiej widowni internetowej. Wygrana oznacza kontynuację dotychczasowej współpracy obu spółek przy realizacji badania. Pomiar na Węgrzech będzie prowadzony aż do 2017 roku.

Czytaj dalej »Gemius zwyciężył w przetargu na badanie węgierskiej widowni internetowej

Zakupy grupowe – jeden fenomen, różne oblicza

Dynamiczny rozwój sektora e-commerce będzie jednym z tematów głównych kolejnej edycji opracowywanego właśnie przez Gemius oraz IAB Europe raportu „Do You CEE?”. Już teraz Gemius prezentuje wyniki analizy fenomenu wzrostu liczby stron internetowych oferujących zakupy grupowe w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. W pierwszej kolejności pod lupę wzięto Polskę, Rosję i Łotwę.

Czytaj dalej »Zakupy grupowe – jeden fenomen, różne oblicza

Robert Kozak – Prezes Zarządu Brian Tracy International w Polsce dołącza do zespołu Gemius

Gemius, lider w dziedzinie badań internetu i konsultingu w rejonie EMEA, rozszerzył swój międzynarodowy zespół. Od lutego 2012 roku dołączył do niego Robert Kozak, znany dziennikarz, menadżer i coach. Robert Kozak pełni funkcję Doradcy Zarządu w Gemius SA.

Czytaj dalej »Robert Kozak – Prezes Zarządu Brian Tracy International w Polsce dołącza do zespołu Gemius

gemiusAudience oficjalnym badaniem widowni internetowej w Mołdawii

Gemius, wiodący dostawca badań internetowych na rynku EMEA, został wybrany przez mołdawskie stowarzyszenie branżowe – BATI – na oficjalnego dostawcę badania widowni internetowej Mołdawii. Wprowadzenie badania gemiusAudience stanowi punkt zwrotny w rozwoju lokalnego rynku online, który zyskuje dzięki temu standard pomiaru.

Czytaj dalej »gemiusAudience oficjalnym badaniem widowni internetowej w Mołdawii

„CEE the Data Connected” – międzynarodowe spotkanie przedstawicieli branży internetowej już w połowie maja

Gemius, lider w dziedzinie badań internetu i konsultingu w regionie EMEA, wspólnie z partnerami rozpoczyna przygotowania do kolejnej edycji konferencji Internet CEE. Odbędzie się ona w Warszawie, w dniach 16-17 maja. Podobnie jak w poprzednich latach konferencja będzie okazją do spotkania najważniejszych graczy branży internetowej w regionie CEE. W tym roku motto spotkania brzmi „Data connected”.

Czytaj dalej »„CEE the Data Connected” – międzynarodowe spotkanie przedstawicieli branży internetowej już w połowie maja

Finanse i usługi bankowe w oczach polskich internautów

Gemius SA prezentuje wyniki V fali badania „Finanse i plany finansowe polskich internautów”. Respondenci odpowiadali na pytania dotyczące produktów i usług oferowanych przez polskie banki oraz planów finansowych na kolejne pół roku. Internautów pytano również o postrzeganie bezpieczeństwa bankowości internetowej oraz o wpływ kryzysu na ich codzienne życie.

Czytaj dalej »Finanse i usługi bankowe w oczach polskich internautów