Gartner

1 Gartner

Gartner wie, który antywirus jest w Polsce popularny

dagmaZnana z licznych raportów badawczych firma doradcza Gartner opublikowała raport nt. przychodów, jakie firmy antywirusowe uzyskują na polskim rynku. Dokument pozwala oszacować, które z firm cieszą się wśród polskich klientów największym zaufaniem i po produkty których firm rodacy sięgają najczęściej. Z raportu Gartnera wynika, że w ubiegłym roku w Polsce najlepiej sprzedawały się antywirusy firmy… ESET. To właśnie ten producent miał w 2012 roku, według Gartnera, największy udział w sprzedaży antywirusów na polskim rynku konsumenckim i biznesowym.

Czytaj więcej »Gartner wie, który antywirus jest w Polsce popularny

Contact center przyszłości

Jak twierdzi Gartner w raporcie „Hype Cycle for Contact Center Infrastructure, 2012”, w czasie najbliższych 5-10 lat centra obsługi klienta zaczną używać unikalnych technologii, a popularnymi rozwiązaniami staną się: dopasowanie osobowości konsultanta i dzwoniącego, wirtualni asystenci, rozmowy wideo, wykrywanie emocji oraz zarządzanie interakcjami z klientem w mediach społecznościowych.

Czytaj więcej »Contact center przyszłości

2 Gartner

E-podpis rośnie w chmurze

Wbrew obiegowym opiniom wieszczącym spadek znaczenia podpisu elektronicznego jego popularność rośnie na świecie w szybkim tempie. Jak wynika z raportu Gartner rynek ten urósł w 2011 r. o 48% w porównaniu do roku poprzedniego. Analitycy szacują, że przyszłość e-podpisu leży w chmurze i do 2014 r. za jej pośrednictwem będzie dokonywanych 50% wszystkich elektronicznych sygnatur.

Czytaj więcej »E-podpis rośnie w chmurze

Revevol otrzymał tytuł „Cool Vendor” od wiodącej firmy analitycznej. Dostawcy wybrani do raportu “Cool Vendor” są innowacyjni, wpływowi i intrygujący

Revevol, wiodący dostawca rozwiązań Software as a Service (SaaS, software jako usługa), ogłosił w dniu dzisiejszym, iż otrzymał tytuł „Cool Vendor” w raporcie Cool Vendors in Cloud Services Brokerages, 2012* firmy Gartner, Inc.

Czytaj więcej »Revevol otrzymał tytuł „Cool Vendor” od wiodącej firmy analitycznej. Dostawcy wybrani do raportu “Cool Vendor” są innowacyjni, wpływowi i intrygujący

QlikTech wśród liderów w zestawieniu Business Intelligence Platform Magic Quadrant w 2012 roku

Firma QlikTech (NASDAQ: QLIK) lider rozwiązań Business Discovery, czyli narzędzi Business Intelligence zapewniających swobodę pracy użytkownikom końcowym, ogłosiła, że znajduje się wśród liderów w raporcie Business Intelligence Platform Magic Quadrant na 2012 rok.

Czytaj więcej »QlikTech wśród liderów w zestawieniu Business Intelligence Platform Magic Quadrant w 2012 roku

SAP w polu „liderzy” w analizie Gartnera „Magic Quadrant” dla rozwiązań billingowych i zarządzania relacjami z klientami w sektorze energetycznym

Firma SAP AG (NYSE: SAP) ogłosiła dziś, że uplasowała się w polu liderów w analizie firmy Gartner „Magiczny kwadrant dla systemów zarządzania informacją o klientach w sektorze użyteczności publicznej” („Magic Quadrant for Utilities Customer Information Systems”). SAP został uznany liderem rynku zarówno pod względem „skuteczności realizacji”, jak również „całościowej wizji”.

Czytaj więcej »SAP w polu „liderzy” w analizie Gartnera „Magic Quadrant” dla rozwiązań billingowych i zarządzania relacjami z klientami w sektorze energetycznym

QlikView – nieustanny rozwój

QlikView – jedno z najnowocześniejszych rozwiązań BI na rynku – stale się rozwija i powiększa bazę klientów. Przełomowa wersja nr 10 zawierająca nowe funkcjonalności, aplikacje na urządzenia mobilne oraz awans do kwadratu liderów w raporcie Gartnera to tylko niektóre z ostatnich osiągnięć, którymi może się pochwalić QlikView.

Czytaj więcej »QlikView – nieustanny rozwój