Archiwa tagu: Fundusz Pracy

Bezrobocie zwolniło tempo

W kwietniu bezrobocie spadło o 0,2 pkt. proc. i ponownie wynosiło 11 proc. Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, bez pracy pozostawało 1.721 tys. osób. Może to oznaczać, że pierwsza faza kryzysu jest już za nami. – Wzrost produkcji przemysłowej w marcu i kwietniu wskazuje, że można mieć nadzieję na stabilizację sytuacji gospodarczej. Oczekiwany… Czytaj dalej »

Same cięcia budżetowe nie wystarczą

PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia plan rządu zmniejszenia wydatków budżetowych. Musimy jednak podkreślić, że cięcia te nie pomogą przetrwać kryzysu wielu małym i średnim przedsiębiorstwom. Dlatego apelujemy o szybkie działania, które wpłyną na ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej, pozwolą firmom przetrwać czas dekoniunktury, a pracownikom zachować miejsca pracy.

Co sfinansuje Fundusz Pracy?

Senat rozpoczyna prace nad przyjętą w piątek przez sejm nowelizacją ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Wśród przyjętych przez posłów zmian jest wiele dobrych i potrzebnych. Są jednak również takie, którym Konfederacja Pracodawców Polskich się sprzeciwia, ze względu na potencjalne, niedobre konsekwencje dla rynku pracy w naszym kraju.