Fundacja Świętego Mikołaja

Ponad 1,1 mln zł dla rodzinnych domów dziecka

Fundacja Świętego Mikołaja zakończyła 8. edycję kampanii Grunt to rodzina. Od początku grudnia zgromadzono aż 1,12 mln zł. Kwota zasili Fundusz Edukacyjny dla rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych. Pozyskane środki zostaną w całości przeznaczone na realizację przedsięwzięć edukacyjnych i rehabilitacyjnych m.in. zajęć wyrównawczych, językowych, rozwijających zainteresowania, zajęć ze specjalistami (logopedą, psychologiem, fizjoterapeutą), wyjazdy edukacyjne dla wychowanków oraz szkolenia dla rodziców zastępczych. Wszyscy, którzy chcieliby włączyć się do pomocy rodzinnym domom dziecka i rodzinom zastępczym, mogą zdecydować się na stałe wpłaty na Fundusz Edukacyjny lub wesprzeć Fundację Świętego Mikołaja przekazując jej 1% swojego podatku dochodowego. Aby to zrobić, wystarczy wpisać numer KRS (0000126602) do swojego formularza PIT.

Czytaj dalej »Ponad 1,1 mln zł dla rodzinnych domów dziecka

Akcja „Dom Boskich” na rzecz rodzinnych domów dziecka zakończona

Akcja społeczna „Dom Boskich” to inicjatywa magazynu Cztery Kąty, serwisu Rodzinka.tvp.pl, Małgorzaty Kożuchowskiej, Tomasza Karolaka oraz pozostałych aktorów serialu Rodzinka.pl. Organizatorzy przygotowali trzy konkursy, w których wygrywając nagrody dla siebie jednocześnie wspiera się rodzinne domy dziecka. Partnerem społecznym akcji była Fundacja Świętego Mikołaja.

Czytaj dalej »Akcja „Dom Boskich” na rzecz rodzinnych domów dziecka zakończona

Balony z marzeniami na Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Już 30 maja będziemy w Polsce obchodzić Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji 28 maja, w samo południe, z inicjatywy Koalicji na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej w całej Polsce polecą w niebo balony z marzeniami dzieci oraz opiekunów z placówek rodzinnej opieki zastępczej. Fundacja Świętego Mikołaja, będąca jednym z członków Koalicji, również weźmie udział w tym wydarzeniu podczas pikniku dla rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka w podwarszawskich Ząbkach.

Czytaj dalej »Balony z marzeniami na Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do IV edycji konkursu „Mama w pracy”

Do tegorocznej, IV edycji konkursu „Mama w pracy” zgłosiło się aż 112 firm o bardzo zróżnicowanym profilu działalności. Popularność plebiscytu – organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja wraz z Rzeczpospolitą oraz Instytutem Millward Brown SMG/KRC – potwierdza, że problematyka łączenia macierzyństwa z rozwojem zawodowym kobiet zyskuje coraz większe znaczenie społeczne.

Czytaj dalej »Zakończono przyjmowanie zgłoszeń do IV edycji konkursu „Mama w pracy”

Konkurs „Mama w pracy” przedłużony

Do 15 marca został przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń do IV edycji konkursu „Mama w pracy”, organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja wspólnie z Rzeczpospolitą oraz instytutem badawczym MillwardBrown SMG/KRC. Już teraz chęć udziału w plebiscycie promującym aktywne zawodowo mamy potwierdziło ponad 100 pracodawców ze wszystkich sektorów gospodarki. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Czytaj dalej »Konkurs „Mama w pracy” przedłużony

Podróżujący Trzej Królowie dla Fundacji Świętego Mikołaja

Już w najbliższy czwartek, 6 stycznia w warszawskim Muzeum Literatury odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Podróż Trzech Króli według T.S. Eliota” oraz specjalny koncert w Kościele Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Podczas wydarzenia zbierane będą środki na Fundusz Edukacyjny w ramach kampanii Grunt to rodzina – prowadzonej przez Fundację Świętego Mikołaja.

Czytaj dalej »Podróżujący Trzej Królowie dla Fundacji Świętego Mikołaja