Fundacja Kronenberga

Citi Handlowy zaangażował ponad 1600 wolontariuszy w pomoc dla 14,5 tys. potrzebujących

1609 wolontariuszy – 894 pracowników Citi Handlowy oraz 715 członków ich rodzin i znajomych – przepracowało w czerwcu niemal 12 tys. godzin, realizując 125 projektów społecznych na rzecz blisko 14,5 tys. potrzebujących z 14 województw. Za koordynację działań wolontariackich w Polsce odpowiedzialna była Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Czytaj dalej »Citi Handlowy zaangażował ponad 1600 wolontariuszy w pomoc dla 14,5 tys. potrzebujących

Wolontariusze z Citi Handlowy pomogą 14 000 potrzebującym w całej Polsce

W czerwcu pracownicy Citi Handlowy zrealizują 126 projektów społecznych, pracując na rzecz podopiecznych przedszkoli, szkół podstawowych czy domów dziecka w 13 województwach. Dlaczego to robią? Ponad 70% z nich przyznaje, że po prostu lubi pomagać innym. Działania wolontariuszy odbędą się w ramach VII Światowego Dnia Citi dla Społeczności, obchodzonego w tym roku 16 czerwca zamiast jak zazwyczaj w listopadzie w ponad 90 krajach na całym świecie. Data związana jest z jubileuszem 200 lecia grupy Citi, który przypada na 2012 rok. Koordynatorem akcji wolontariatu w Polsce jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy.

Czytaj dalej »Wolontariusze z Citi Handlowy pomogą 14 000 potrzebującym w całej Polsce

Fundacja Kronenberga sfinansowała rekonstrukcję średniowiecznego skryptorium w Tyńcu

Już dziś, w ramach projektu „W średniowiecznym skryptorium”, w Tyńcu odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce rekonstrukcji skryptorium. Inicjatorem i pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Opactwo Benedyktynów, które planuje organizować w nim „żywe lekcje” historii. Projekt został sfinansowany przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy, która od lat wspiera cenne inicjatywy z zakresu edukacji i rozwoju lokalnego.

Czytaj dalej »Fundacja Kronenberga sfinansowała rekonstrukcję średniowiecznego skryptorium w Tyńcu

Czas na oszczędzanie

24 października już po raz piąty rozpocznie się ogólnopolska akcja edukacyjna „Tydzień dla Oszczędzania”. Jej celem jest propagowanie idei oszczędzania oraz wiedzy z zakresu racjonalnego gospodarowania pieniędzmi. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, która od 15 lat zajmuje się popularyzacją edukacji finansowej.

Czytaj dalej »Czas na oszczędzanie

Wyjazd integracyjny z wolontariatem w Citi Handlowy – już po raz trzydziesty

W 2011 roku mija 5 lat funkcjonowania programu wyjazdów integracyjnych dla pracowników Citi Handlowy połączonych z wolontariatem. Dotychczas w 29 wyjazdach wzięło udział 2962 pracowników i praktykantów. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy pomoc trafiła do prawie 7 000 osób z całej Polski. Za pośrednictwem Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy dofinansowano projekty na łączną kwotę 320 000,00 zł. Kolejna grupa pracowników Citi Handlowy będzie uczestniczyła w jubileuszowym, trzydziestym wyjeździe integracyjnym połączonym z pracą na rzecz lokalnych społeczności już w najbliższy weekend, 17 września.

Czytaj dalej »Wyjazd integracyjny z wolontariatem w Citi Handlowy – już po raz trzydziesty

Fundacja Kronenberga „Mecenasem Bydgoskiego Ogrodu Sztuk”

Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy została odznaczona tytułem „Mecenasa Bydgoskiego Ogrodu Sztuk” w uznaniu za pomoc w zakupie obrazu Leona Wyczółkowskiego „Róże w wazonie” Muzeum Okręgowemu im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się 20 stycznia w Filharmonii Pomorskiej.

Czytaj dalej »Fundacja Kronenberga „Mecenasem Bydgoskiego Ogrodu Sztuk”

Wolontariat pracowniczy w Citi Handlowy – najlepszy w Polsce

Prowadzony przez Fundację Kronenberga program dla pracowników Citi Handlowy zwyciężył w polskiej edycji konkursu Europejskiej Nagrody Wolontariatu Pracowniczego, ogłoszonego w związku z Europejskim Rokiem Wolontariatu. Przez pięć lat pracownicy banku angażowali się w akcje pomocy potrzebującym ponad ponad 9000 razy, a przepracowując ponad 54 800 godzin zrealizowali 720 projektów.

Czytaj dalej »Wolontariat pracowniczy w Citi Handlowy – najlepszy w Polsce