Przejdź do treści

Fundacja Dzieci Niczyje

MyDeal.pl i Fundacja Dzieci Niczyje po raz drugi pomogą dzieciom

Od dziś w sekcji „Pomagam” serwisu zakupów grupowych MyDeal.pl można nabyć wyjątkowe albumy „Twoje życie, Twój głos” z fotografiami Lidii Popiel i rozmowami ze słynnymi Polkami. Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Dzieci Niczyje, pomagającej krzywdzonym dzieciom. To już druga oferta charytatywna MyDeal.pl przygotowana z FDN.

Czytaj dalej »MyDeal.pl i Fundacja Dzieci Niczyje po raz drugi pomogą dzieciom

Na Dzień Edukacji Narodowej: informatyka w polskich szkołach do poprawki

Już co dziesiąty internauta w Polsce nie ma ukończonych 13 lat. Wciąż obniża się również wiek pierwszego logowania do sieci, obecnie przypada on średnio na 9. rok życia. Tymczasem liczba godzin informatyki w szkołach to zaledwie jedna lub dwie tygodniowo, a i tak pojawił się już plan cięć czasu pracy nauczycieli tego przedmiotu. Gdzie zatem miejsce i czas na realną edukację dzieci w temacie obrony przed wirtualnymi zagrożeniami?

Czytaj dalej »Na Dzień Edukacji Narodowej: informatyka w polskich szkołach do poprawki

Używana odzież pomaga dzieciom

Fundacja Dzieci Niczyje rozpoczęła współpracę z firmą Texland, specjalizującą się w imporcie i sprzedaży rzeczy używanych. Spółka zobowiązała się do przekazywania części środków finansowych uzyskanych ze sprzedaży zebranych przedmiotów na pomoc psychologiczną, medyczną i prawną, udzielaną przez specjalistów FDN dzieciom – ofiarom przemocy i ich rodzinom.

Czytaj dalej »Używana odzież pomaga dzieciom

Dwudzieste urodziny Fundacji Dzieci Niczyje

Alina Margolis-Edelman, zakładając FDN w 1991 roku, nie przypuszczała, że Fundacja będzie w przyszłości największą w Polsce organizacją zajmującą się problemem krzywdzenia dzieci. W tym roku FDN świętuje swoje 20. urodziny. W związku z jubileuszem zespół Fundacji przygotował nowe inicjatywy, których celem jest wzmocnienie systemu ochrony dzieci przed przemocą.

Czytaj dalej »Dwudzieste urodziny Fundacji Dzieci Niczyje

Społeczny Operator Telekomunikacyjny (SOT) nawiązuje współpracę z Fundacją Dzieci Niczyje

TelePolska Sp. z o.o., w ramach projektu Społeczny Operator Telekomunikacyjny (SOT), rozpoczęła współpracę z Fundacją Dzieci Niczyje. W pierwszym etapie współpracy nastąpiło przekazanie sprzętu dla Centrum Pomocy Dzieciom „Mazowiecka”, prowadzonym przez FDN.

Czytaj dalej »Społeczny Operator Telekomunikacyjny (SOT) nawiązuje współpracę z Fundacją Dzieci Niczyje