Archiwa tagu: Fryderyk Chopin

Rekord Guinnessa w tańczeniu poloneza pobity. Promocyjny sukces Polski w Londynie

Zakończyła się wizyta żaglowca „Fryderyk Chopin” w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Jednym z najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w Londynie, była próba pobicia rekordu Guinnessa w zbiorowym wykonaniu narodowego polskiego tańca. Próba zakończyła się sukcesem: w najdłuższym (poza granicami Polski) korowodzie poloneza –wzięło udział ponad 300 osób.

Promocja Polski w Londynie

Stolica Zjednoczonego Królestwa jest ostatnim przystankiem na wakacyjnej trasie żaglowca „Fryderyk Chopin”. Statek, wraz z załogą, będzie przebywać w londyńskim porcie podczas największej plenerowej imprezy w mieście – Thames Festival 2010. Żaglowiec zacumował dziś na Tamizie i pozostanie w Londynie aż do niedzieli 12 września. Tego dnia będzie mieć miejsce próba pobicia rekordu Guinessa w najdłuższym korowodzie narodowego polskiego tańca – poloneza – poza granicami Polski.

Rekordowe zainteresowanie wizytą „Fryderyka Chopina” we francuskich portach

Polski żaglowiec „Fryderyk Chopin” pływa po europejskich portach, promując Polskę na turystycznych rynkach zagranicznych w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”. 30 sierpnia bryg zakończył kolejny etap rejsu. Była nim wizyta w czterech francuskich portach: Dunkierce, Brest, Nantes i Saint Malo. Odwiedzinom żaglowca towarzyszył bogaty program promocyjny Polski oraz twórczości Fryderyka Chopina.

Koncert Chopinowski w Ostendzie

Wizyta żaglowca „Fryderyk Chopin” w belgijskiej Ostendzie rozpoczęła się koncertem fortepianowym pod gołym niebem. W związku z pobytem żaglowca w porcie Polska Organizacja Turystyczna wraz z Ambasadą RP w Królestwie Belgii zaplanowała szereg interesujących wydarzeń promujących Polskę.

Wiedza o Chopinie nagrodzona czekoladą

Warszawa, na miejskiej stronie internetowej, ogłasza konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie i jego związkach z Warszawą. Pytania nie są trudne a nagroda bardzo smakowita – to tabliczka czekolady w kształcie klawiatury.

Zobacz Warszawę oczami Chopina

Ile jest pamiątek po Fryderyku Chopinie w Warszawie? Czy zachowały się budynki, w których mieszkał lub się uczył? Czy na mapie współczesnego miasta odnajdziemy miejsca związane z naszym największym kompozytorem, który żył w Warszawie 180 lat temu? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w filmie o Fryderyku.