Fryderyk Chopin

Rekord Guinnessa w tańczeniu poloneza pobity. Promocyjny sukces Polski w Londynie

Zakończyła się wizyta żaglowca „Fryderyk Chopin” w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Jednym z najciekawszych wydarzeń, które miały miejsce w Londynie, była próba pobicia rekordu Guinnessa w zbiorowym wykonaniu narodowego polskiego tańca. Próba zakończyła się sukcesem: w najdłuższym (poza granicami Polski) korowodzie poloneza –wzięło udział ponad 300 osób.

Czytaj więcej »Rekord Guinnessa w tańczeniu poloneza pobity. Promocyjny sukces Polski w Londynie

Promocja Polski w Londynie

Stolica Zjednoczonego Królestwa jest ostatnim przystankiem na wakacyjnej trasie żaglowca „Fryderyk Chopin”. Statek, wraz z załogą, będzie przebywać w londyńskim porcie podczas największej plenerowej imprezy w mieście – Thames Festival 2010. Żaglowiec zacumował dziś na Tamizie i pozostanie w Londynie aż do niedzieli 12 września. Tego dnia będzie mieć miejsce próba pobicia rekordu Guinessa w najdłuższym korowodzie narodowego polskiego tańca – poloneza – poza granicami Polski.

Czytaj więcej »Promocja Polski w Londynie

Rekordowe zainteresowanie wizytą „Fryderyka Chopina” we francuskich portach

Polski żaglowiec „Fryderyk Chopin” pływa po europejskich portach, promując Polskę na turystycznych rynkach zagranicznych w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”. 30 sierpnia bryg zakończył kolejny etap rejsu. Była nim wizyta w czterech francuskich portach: Dunkierce, Brest, Nantes i Saint Malo. Odwiedzinom żaglowca towarzyszył bogaty program promocyjny Polski oraz twórczości Fryderyka Chopina.

Czytaj więcej »Rekordowe zainteresowanie wizytą „Fryderyka Chopina” we francuskich portach

Promocja Warszawy

  • by

Wszyscy, którzy w sobotę (05.09) spacerowali Krakowskim Przedmieściem lub w niedzielę (06.09) odwiedzili Łazienki Królewskie mogli otrzymać niezwykłe audioprzewodniki – przewodniki po Warszawie śladami Fryderyka Chopina.Czytaj więcej »Promocja Warszawy