Forum Odpowiedzialnego Biznesu

1 Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Rozpoczynają się internetowe Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie

forum odpowiedzialnego biznesuPodczas tegorocznego ogłoszenia Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2012. Dobre praktyki” uczestnicy mieli możliwość przedstawienia swoich spostrzeżeń na temat praktyk z siedmiu obszarów, wyodrębnionych w normie ISO 26000. Dyskusje stolikowe zaowocowały rozpoczęciem dialogu na temat trendów w poszczególnych obszarach. W ramach kontynuowania rozmowy Forum Odpowiedzialnego Biznesu stworzyło internetowe Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie (iRoob).

Czytaj więcej »Rozpoczynają się internetowe Rozmowy o odpowiedzialnym biznesie

Czy biznes może być odpowiedzialny?

Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Jednak z ideą tą, znaną również pod angielskim skrótowcem CSR wiąże się wiele niedomówień i wątpliwości. O tym, że biznes może być jednak odpowiedzialny za swoje działania i na tym nie tracić, a nawet zyskiwać opowiedzą przedstawiciele firm – liderów na tym polu 15 marca w czasie konferencji i dyskusji organizowanej przez wrocławskich Ambasadorów Ligi Odpowiedzialnego Biznesu we współpracy z Kołem Naukowym Integracji Europejskiej KITE w Instytucie Dziennikarstwa.

Czytaj więcej »Czy biznes może być odpowiedzialny?

Odpowiedzialność przedsiębiorstw w programie polskiej prezydencji

Jak zwiększyć obecność i skuteczność CSR w Unii Europejskiej? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy konferencji organizowanej przez Ministerstwo Gospodarki we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Debata odbyła się 5 września 2011 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Czytaj więcej »Odpowiedzialność przedsiębiorstw w programie polskiej prezydencji

TelePolska innowacyjna i odpowiedzialna społecznie

W raporcie Odpowiedzialny Biznes 2010 opublikowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, spółka została wyróżniona za realizację programu SOT (Społeczny Operator Telekomunikacyjny). Jak można przeczytać w uzasadnieniu, zaletą programu realizowanego przez TelePolskę jest to, że na specjalnej ofercie abonenckiej korzysta każdy: abonent, organizacje społeczne, społeczności lokalne oraz sama firma.

Czytaj więcej »TelePolska innowacyjna i odpowiedzialna społecznie

Pierwszy sklep internetowy wyróżniony w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”

Forum Odpowiedzialnego Biznesu opublikowało 9. „Raport odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”. Wśród wyróżnionych znalazł się internetowy sklep narzędziowy  industria24.pl i organizowana przez firmę kampania ekologiczna ekoGRATY.pl.

Czytaj więcej »Pierwszy sklep internetowy wyróżniony w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2010. Dobre praktyki”

Transmisja wideo na Facebooku z dyskusji panelowej o odpowiedzialnej produkcji

Czy w świecie globalizacji jest miejsce na budowanie odpowiedzialnych relacji z dostawcami? Czy konsumenci mają wpływ na to jak produkowane są towary? 31 stycznia br. o godz. 15 odbędzie się dyskusja panelowa na temat odpowiedzialnej produkcji, zorganizowana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Czytaj więcej »Transmisja wideo na Facebooku z dyskusji panelowej o odpowiedzialnej produkcji

Rozpoczęło się już przyjmowanie zgłoszeń do Raportu Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2010

Tylko do 13 stycznia przedsiębiorstwa zaangażowane społecznie mogą zgłaszać swoje inicjatywy z zakresu odpowiedzialnego biznesu (CSR) do dziewiątej edycji Raportu Odpowiedzialny biznes w Polsce. To jedyna w naszym kraju publikacja zawierająca kompleksowe podsumowanie odpowiedzialnych działań firm w mijającym roku oraz zbiór dobrych praktyk biznesowych. Do zgłaszania ciekawych CSR-owych projektów zachęca Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Czytaj więcej »Rozpoczęło się już przyjmowanie zgłoszeń do Raportu Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2010