Fortuna Entertainment Group

Fortuna Entertainment Group – wzrost zysku netto o 19%

Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) w I połowie 2011 roku, według wstępnych, nieaudytowanych danych, odnotowała skonsolidowany zysk netto w wysokości 8,6 mln euro. Oznacza to wzrost o 19,1% w stosunku do analogicznego okresu 2010 roku. W I połowie 2011 roku wartość zakładów przyjętych przez FEG (Amounts Staked) wyniosła 209 mln euro, co stanowi wzrost o 9,1% rok do roku.

Czytaj więcej »Fortuna Entertainment Group – wzrost zysku netto o 19%

Fortuna uruchomiła loterię w Czechach

Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) uruchamia w Czechach pierwszą od ponad 50 lat kompleksową loterię gier liczbowych Loto. Spółka szacuje, że już co czwarty kupon daje szansę na wygraną. Za los kosztujący 20 koron zdobyć można nawet dziesiątki milionów KCZ. Pierwsze losowanie już 20 lipca. Jednym z kluczowych założeń projektu jest wspieranie kampanii niosących pomoc niepełnosprawnym dzieciom. Stanowi to nawiązanie do tradycyjnych celów loterii charytatywnych. Wśród pierwszych beneficjentów Loto znajdą się: Centrum Paraple, Fond ohrožených dětí oraz Konto Bariéry.

Czytaj więcej »Fortuna uruchomiła loterię w Czechach

Fortuna Entertainment Group złożyła ofertę przejęcia Sazki

Fortuna Entertainment Group N.V. (FEG) – wiodący w Europie Środkowej i Wschodniej operator zakładów wzajemnych, działający w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech – bierze udział w przetargu na przejęcie spółki Sazka, tradycyjnego operatora loterii w Czechach. Fortuna złożyła ofertę akwizycji Josefowi Cupka, obecnemu syndykowi Sazki, w związku z ogłoszoną w dniu 30 maja upadłością tego podmiotu.

Czytaj więcej »Fortuna Entertainment Group złożyła ofertę przejęcia Sazki

Radim Haluza dyrektorem ds. rozwoju biznesu Grupy Fortuna

Od maja dyrektorem ds. rozwoju biznesu Fortuna Entertainment Group został Radim Haluza. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora generalnego czeskiej sieci Žabka a.s., która w marcu 2011 została sprzedana przez grupę inwestycyjną Penta spółce Tesco. Radim Haluza jest związany z grupą Penta – większościowym akcjonariuszem Fortuny – już od 2003 roku.

Czytaj więcej »Radim Haluza dyrektorem ds. rozwoju biznesu Grupy Fortuna

Fortuna Entertainment Group powołała zespół ds. loterii

Fortuna Entertainment Group – wiodący w Europie Środkowej i Wschodniej operator zakładów wzajemnych, działający w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech – konsekwentnie realizuje główny cel oferty publicznej akcji: uruchomienie loterii w Czechach. Spółka powołała zespół specjalistów odpowiedzialnych za wdrożenie projektu, pod kierownictwem Martina Illnera. Uruchomienie loterii planowane jest w połowie 2011 roku.

Czytaj więcej »Fortuna Entertainment Group powołała zespół ds. loterii

Vladan Crha nowym dyrektorem marketingu i komunikacji Fortuny

Fortuna Entertainment Group – wiodący w Europie Środkowej i Wschodniej operator zakładów wzajemnych, działający w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech – wzmacnia dział marketingu i komunikacji. W styczniu 2011 roku stanowisko dyrektora marketingu i komunikacji Grupy objął Vladan Crha. Wcześniej pełnił on funkcję dyrektora ds. komunikacji i relacji inwestorskich, przyczyniając się do zakończonego sukcesem debiutu spółki na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze. Ponadto, nowym PR managerem i rzecznikiem prasowym Fortuny został Petr Šrain, a za relacje inwestorskie odpowiedzialna jest Klara Klimova.

Czytaj więcej »Vladan Crha nowym dyrektorem marketingu i komunikacji Fortuny

Fortuna uruchomi loterię w Czechach

Spółka zależna od Fortuna Entertainment Group N.V. (Fortuna) – największej w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem obrotów grupy prowadzącej zakłady wzajemne – działająca w Czechach FORTUNA sázková kancelář, a.s., zawarła umowę z Intralot Holdings International, czołowym dostawcą zintegrowanych systemów do organizacji gier i loterii. W ramach kontraktu Intralot zapewni Fortunie nawet do 5000 terminali do prowadzenia loterii, której uruchomienie w Czechach planowane jest w 2011 roku. Zawarcie porozumienia poprzedziło uzyskanie przez czeski oddział Fortuny w lipcu 2010 roku licencji na organizację gier liczbowych oraz loterii od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Czech. Siostrzana spółka FORTUNA sázková kancelář, a.s. – Fortuna zakłady bukmacherskie – prowadzi w Polsce działalność bukmacherską wyłącznie za pośrednictwem kolektur naziemnych.

Czytaj więcej »Fortuna uruchomi loterię w Czechach

Fortuna Entertainment Group ogłasza zamiar sprzedaży akcji na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze

Fortuna Entertainment Group N.V. (Fortuna) – największa w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem obrotów grupa prowadząca zakłady wzajemne – zamierza przeprowadzić ofertę publiczną oraz wprowadzić akcje do obrotu na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze.

Czytaj więcej »Fortuna Entertainment Group ogłasza zamiar sprzedaży akcji na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Pradze

Fortuna Entertainment Group – 12% wzrost sumy zakładów w I półroczu 2010

Fortuna Entertainment Group (Fortuna) – największa w Europie Środkowej i Wschodniej firma prowadząca zakłady wzajemne w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech – konsekwentnie zwiększa wyniki finansowe. Suma zakładów przyjętych przez Grupę Fortuna w I półroczu 2010 wyniosła prawie 192 mln euro – o 12% więcej w porównaniu do tego samego okresu roku poprzedniego (171 mln euro). Wartość wygranych brutto Grupy wyniosła 45,4 mln euro, o 10% więcej niż w I półroczu 2009 (41,1 mln euro).

Czytaj więcej »Fortuna Entertainment Group – 12% wzrost sumy zakładów w I półroczu 2010