Fortum

Konkurs na projekt rewitalizacji zabytkowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu rozstrzygnięty

Rozstrzygnięty został konkurs na projekt rewitalizacji Elektrociepłowni w Zabrzu. Był on skierowany do studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Nagrodę główną w wysokości 3 tys. zł otrzymali Katarzyna Magiera oraz Piotr Furman – autorzy pracy „Oranżeria Fortum”. Inicjatorem konkursu był koncern energetyczny Fortum.

Czytaj dalej »Konkurs na projekt rewitalizacji zabytkowej elektrociepłowni Fortum w Zabrzu rozstrzygnięty

Ruszyła wyprawa rowerowa Fortum w ramach programu „Z Hałdy do Skandynawii”

Grupa śląskich dzieci wyjeżdża dziś do Norwegii, aby wziąć udział w wyprawie rowerowej na Przylądek Północny. Jest to główny etap programu „Z Hałdy do Skandynawii”, powstałego z inicjatywy koncernu energetycznego Fortum i realizowanego we współpracy z Fundacją Ulica i AWF Katowice. Celem programu jest wyrównanie szans i aktywizacja dzieci z Górnego Śląska.

Czytaj dalej »Ruszyła wyprawa rowerowa Fortum w ramach programu „Z Hałdy do Skandynawii”

Fortum wspiera projekt „Lato z Teatrem” w Zabrzu

Ruszyła druga edycja wakacyjnych warsztatów teatralnych dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez Teatr Nowy w Zabrzu. Inicjatywa jest skierowana do tych młodych ludzi, którzy spędzają wakacje w mieście i ma na celu stworzenie im możliwości efektywnego i ciekawego spędzenia wolnego czasu. Zajęcia rozpoczęły się już 2 lipca, a ich kulminacją ma być spektakl zaprezentowany na prawdziwej teatralnej scenie. Projekt wspierają koncern energetyczny Fortum i Miasto Zabrze.

Czytaj dalej »Fortum wspiera projekt „Lato z Teatrem” w Zabrzu

Trasa sponsorowanego przez Fortum rajdu samochodów elektrycznych biegnie w tym roku przez Polskę

„Electric Car Marathon”, w którym uczestniczyć będzie zespół Fortum wystartuje 1 czerwca 2012 roku. W ciągu 10 dni samochody elektryczne z różnych krajów pokonają trasę z Tallina do Monte Carlo. Będzie ona prowadzić przez 10 europejskich państw, w tym po raz pierwszy również przez Polskę. Po drodze drużyny zatrzymają się w 29 miastach.

Czytaj dalej »Trasa sponsorowanego przez Fortum rajdu samochodów elektrycznych biegnie w tym roku przez Polskę