Archiwa tagu: Flickr

Komisja Europejska wzywa operatorów portali społecznościowych do rozwijania polityki dotyczącej bezpieczeństwa dzieci

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez UE 50 procent europejskich nastolatków podaje w Internecie swoje dane osobowe, które mogą pozostać tam na zawsze i być powszechnie dostępne. Z okazji obchodzonego 9 lutego Dnia Bezpiecznego Internetu Komisja Europejska kieruje apel do nastolatków: „Zastanów się, zanim umieścisz coś w sieci!” Komisja przyjęła z zadowoleniem działania zmierzające do ochrony… Czytaj dalej »

Tendencje w zakresie zagrożeń komputerowych na rok 2010

Wzrośnie liczba fałszywych antywirusów, botów i trojanów bankowych, a cyberprzestępcy będą doskonalić umiejętności w zakresie inżynierii społecznej w celu oszukiwania swych ofiar. Zwiększy się ilość złośliwego oprogramowania atakującego systemy Windows 7 i Mac, konieczne będą nowe kampanie informacyjne i zabezpieczenia.

QNAP NMP-1000 – multimedialny kombajn z nowymi funkcjami

QNAP NMP-1000 łączy funkcje sieciowego mediaplayera oraz dysku sieciowego i umożliwia odtwarzanie plików multimedialnych na domowym sprzęcie audio-wideo z zachowaniem bardzo dobrej jakości. Stanowi propozycję dla wszystkich miłośników cyfrowych mediów, którzy do tej pory stali przed dylematem, gdzie najlepiej składować swoje filmy, zdjęcia oraz muzykę, by były one dostępne dla wszystkich domowników i jednocześnie nie… Czytaj dalej »

Nowe funkcjonalności na pierwsze urodziny portalu edukacyjnego NIKONA – www.szerokikadr.pl

Nowa strona główna, ulepszona nawigacja, wyszukiwarka obejmująca wszystkie sekcje oraz materiały szkoleniowe w formie video-poradników – to najważniejsze zmiany wprowadzone w działającym od sierpnia ubiegłego roku portalu edukacyjnym NIKONA – www.szerokikadr.pl. Przez ostatnich dwanaście miesięcy z serwisu skorzystało blisko 400 tys. osób poszukujących informacji i fotograficznych inspiracji. Jednocześnie blisko 16,5 tys. z nich zarejestrowało swoje… Czytaj dalej »

Pamięci ValueRAM 1333MHz DDR3 otrzymały potwierdzenie zgodności od firmy Intel

Kingston Technology Europe, spółka należąca do Kingston Technology Company – niezależnego światowego lidera na rynku produktów  pamięciowych – poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu na rynek pamięci Kingston ValueRAM (http://www.valueram.com/europe/default.asp) 1333 MHz DDR3 non-ECC z potwierdzoną przez firmę Intel (http://www.intel.com) pełną zgodnością z platformą Core i5.

Picasa Web Albums dostępna w JAMBOX

Cyfrowa telewizja kablowa JAMBOX, jako jedna z pierwszych platform w Polsce, uruchomiła nową usługę – przeglądanie zdjęć na ekranie telewizora. Dzięki przeglądarce użytkownicy JAMBOX mają dostęp do albumów zdjęciowych, które znajdują się na portalu internetowym Picasa Web Albums. Nowa usługa jest dostępna dla wszystkich abonentów bez dodatkowych opłat.