FAMUR

FAMUR dostarczy kompleks ścianowy do Kazachstanu

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – zawarł umowę z JSC ArcelorMittal Temirtau z Kazachstanu na dostawę kompleksu ścianowego. Wartość kontraktu wynosi 21,36 mln euro, czyli 91,09 mln zł (wg średniego kursu NBP z dnia wejścia umowy w życie). To kolejna istotna zagraniczna transakcja FAMURU – w czerwcu spółka rozszerzyła umowę z rosyjskim kontrahentem, spółką OOO Polskie Maszyny z siedzibą w Moskwie na dostawę zmechanizowanych obudów ścianowych wraz z kompletem części zamiennych (jej wartość wzrosła do 11,80 mln EUR, co stanowi równowartość 50,25 mln PLN).

Czytaj dalej »FAMUR dostarczy kompleks ścianowy do Kazachstanu

FAMUR dostarczy maszyny do Rosji

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – podpisał aneks do umowy zawartej w marcu 2012 roku z rosyjskim kontrahentem, spółką OOO Polskie Maszyny z siedzibą w Moskwie. W skutek rozszerzenia kontraktu, jego wartość wzrosła do 11,80 mln EUR, co stanowi równowartość 50,25 mln PLN (według średniego kursu NBP z dnia zawarcia aneksu do umowy).

Czytaj dalej »FAMUR dostarczy maszyny do Rosji

FAMUR na targach w Indiach

FAMUR zaprezentuje bogatą ofertę maszyn i urządzeń dla przemysłu wydobywczego na dynamicznie rozwijającym się rynku górniczym w Indiach. W dniach 28-31 stycznia spółka uczestniczyć będzie w Targach International Mining, Exploration, Mineral Processing Technology & Machinery Exhibition IME 2012, gdzie przedstawi najbardziej innowacyjne urządzenia, które powinny sprawdzić się w wymagających warunkach górniczo-geologicznych Azji. W celu ekspansji eksportowej na tamtym rynku Grupa powołała do życia spółkę FAMUR India Mining Solutions.

Czytaj dalej »FAMUR na targach w Indiach

Zamet Industry – współpraca z Bogdanką

Zamet Industry – wiodący dostawca wielkogabarytowych urządzeń przemysłowych, należący do Grupy FAMUR – zakończyła realizację dwóch kontraktów ze spółką Lubelski Węgiel „Bogdanka”. Firma wykonała urządzenia do pionowego transportu ludzi i urobku. Wartość kontraktów wyniosła 6,5 mln zł brutto. Współpraca między podmiotami kontynuowana jest konsekwentnie od wielu lat.

Czytaj dalej »Zamet Industry – współpraca z Bogdanką

FAMUR dostarczył sprzęt do Meksyku

Grupa FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – dostarczyła systemy wydobywcze meksykańskiej spółce MINERA DEL NORTE S.A. de C.V. Zrealizowane umowy dotyczyły zaprojektowania, produkcji, montażu i uruchomienia urządzeń oraz przeprowadzenia cyklu szkoleń w zakresie obsługi dostarczonych maszyn. Zamówienia do Meksyku obejmowały dostarczenie obudów ścianowych FAZOS o łącznej wartości ponad 20 mln EUR.

Czytaj dalej »FAMUR dostarczył sprzęt do Meksyku

Famur przejmuje Remag

FAMUR SA – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa podziemnego – nabył 85% akcji producenta kombajnów chodnikowych REMAG SA. Wartość transakcji wyniosła 186,78 mln złotych i była równa cenie ich nabycia przez poprzedniego właściciela, powiększonej o koszty obsługi transakcji.

Czytaj dalej »Famur przejmuje Remag

Grupa FAMUR zakończyła prezentację kompleksu do pokładów niskich

Grupa FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – zakończyła prezentację innowacyjnego na skalę światową kompleksu do eksploatacji niskich pokładów węgla. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele polskiego rządu, w tym Minister Gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Prezentacje obejrzeli także kluczowi kontrahenci z kraju – przedstawiciele JSW, KHW, KW – a także zagranicy: m.in. z Rosji, Ukrainy, Argentyny i Meksyku.

Czytaj dalej »Grupa FAMUR zakończyła prezentację kompleksu do pokładów niskich