FAKT

O wypadkach na drogach rozmawiało kilkadziesiąt tysięcy uczniów

Dobiegła końca III edycja programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” oraz partnerzy wspierający: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl, zachęcili do uczestnictwa w akcji kilkadziesiąt tysięcy uczniów z ponad stu szkół. W tym roku tematem przewodnim programu była nadmierna prędkość.

Czytaj dalej »O wypadkach na drogach rozmawiało kilkadziesiąt tysięcy uczniów

„Dom z Wyższą Kulturą” – ogólnopolski konkurs Alior Banku dla instytucji kulturalnych

Trwa ogólnopolska akcja skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych (domów kultury, fundacji i stowarzyszeń, gminnych centrów kultury itp.), której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność. Konkurs jest realizowany we współpracy z tygodnikiem „Newsweek Polska”, dziennikiem „Fakt” oraz Narodowym Centrum Kultury. Projekty można zgłaszać do 18 czerwca.

Czytaj dalej »„Dom z Wyższą Kulturą” – ogólnopolski konkurs Alior Banku dla instytucji kulturalnych

Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Obchody 70. rocznicy II wojny światowej były najistotniejszym wydarzeniem na przełomie sierpnia i września w polskiej prasie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż politycy na każdym kroku przypominali, że organizacja uroczystości na Westerplatte jest testem dla polskiej polityki zagranicznej, a wizyty zagranicznych gości (lub ich brak) świadczą o pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Czytaj dalej »Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Kwestia Afganistanu w dziennikach ogólnopolskich po śmierci polskiego żołnierza

10-go sierpnia w dystrykcie Adżiristan w północno-zachodniej części prowincji Ghazni w pułapce zastawionej przez talibów zginął polski kapitan Daniel Ambroziński. Ta tragedia sprawiła, że w ciągu następnych trzech tygodni politycy, dziennikarze i eksperci w największych polskich dziennikach szeroko komentowali sytuację polskiego wojska w Afganistanie.Czytaj dalej »Kwestia Afganistanu w dziennikach ogólnopolskich po śmierci polskiego żołnierza

Piotr Kownacki – tydzień z medialnego życia byłego Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Piotr Kownacki jako Szef Kancelarii Prezydenta RP często znajdował się w centrum zainteresowania polskich dziennikarzy. W mediach często wypominano mu wielomilionową odprawę, jaką otrzymał odchodząc z Orlenu, a także liczne wpadki np. gdy publicznie ogłosił, że Barack Obama obiecał zbudować w Polsce elementy tarczy antyrakietowej.

Czytaj dalej »Piotr Kownacki – tydzień z medialnego życia byłego Szefa Kancelarii Prezydenta RP