Archiwa tagu: FAKT

O wypadkach na drogach rozmawiało kilkadziesiąt tysięcy uczniów

Dobiegła końca III edycja programu „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” oraz partnerzy wspierający: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl, zachęcili do uczestnictwa w akcji kilkadziesiąt tysięcy uczniów z ponad stu szkół. W tym roku tematem przewodnim programu była nadmierna prędkość.

„Dom z Wyższą Kulturą” – ogólnopolski konkurs Alior Banku dla instytucji kulturalnych

Trwa ogólnopolska akcja skierowana do ponad 6 tys. placówek kulturalnych (domów kultury, fundacji i stowarzyszeń, gminnych centrów kultury itp.), której celem jest dofinansowanie najciekawszych projektów, aktywizujących lokalną społeczność.

Obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte

Obchody 70. rocznicy II wojny światowej były najistotniejszym wydarzeniem na przełomie sierpnia i września w polskiej prasie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż politycy na każdym kroku przypominali, że organizacja uroczystości na Westerplatte jest testem dla polskiej polityki zagranicznej, a wizyty zagranicznych gości (lub ich brak) świadczą o pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Kwestia Afganistanu w dziennikach ogólnopolskich po śmierci polskiego żołnierza

10-go sierpnia w dystrykcie Adżiristan w północno-zachodniej części prowincji Ghazni w pułapce zastawionej przez talibów zginął polski kapitan Daniel Ambroziński. Ta tragedia sprawiła, że w ciągu następnych trzech tygodni politycy, dziennikarze i eksperci w największych polskich dziennikach szeroko komentowali sytuację polskiego wojska w Afganistanie.

Piotr Kownacki – tydzień z medialnego życia byłego Szefa Kancelarii Prezydenta RP

Piotr Kownacki jako Szef Kancelarii Prezydenta RP często znajdował się w centrum zainteresowania polskich dziennikarzy. W mediach często wypominano mu wielomilionową odprawę, jaką otrzymał odchodząc z Orlenu, a także liczne wpadki np. gdy publicznie ogłosił, że Barack Obama obiecał zbudować w Polsce elementy tarczy antyrakietowej.