Tag Archives: Exact Systems

Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

Branża motoryzacyjna w Polsce to ponad 400 producentów samochodów i części, którzy w sumie zatrudniają ponad 160 tys. pracowników. Każdego dnia dealerzy, fabryki samochodów, dostawcy części oraz biura międzynarodowych koncernów rekrutują kolejnych kandydatów. Tylko w III kwartale br. pracodawcy z tego sektora opublikowali na portalu Pracuj.pl aż 2375 ogłoszeń. Coraz częściej korzystają przy tym z… Read More »

Sprzedaż nowych samochodów osobowych: 2014 r. zaczął się dobrze i w Polsce i Europie

 Pierwszy miesiąc 2014 r., europejski rynek samochodowy zakończył na 5,5% plusie – tak wynika z najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów. W styczniu Europejczycy kupili blisko 936 tys. nowych samochodów osobowych. W Polsce natomiast z salonów wyjechało o 11% osobówek więcej niż rok temu i wolumenowo jest to najlepszy miesięczny wynik od prawie dwóch… Read More »

Polska firma zadba o jakość brytyjskiego rynku motoryzacyjnego

Produkcja samochodów jak przed recesją, comiesięczny wzrost sprzedaży aut przez ponad dwa lata, duża liczba zakładów produkujących samochody i akcesoria do nich. Tak wygląda rynek motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii, na którym Exact Systems, kontrolujący części samochodowe, w listopadzie br. rozpoczął swoją działalność. Jest to ósmy kraj w Europie, w którym spółka posiada swoje przedstawicielstwo.

Sprzedaż samochodów osobowych: Europa odrabia straty, Polska nadal na plusie

Wrzesień, europejski rynek samochodowy zakończył na ponad 5% plusie – tak wynika z najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów. W ciągu trzech kwartałów br. w krajach członkowskich UE zostało zarejestrowanych 9 mln nowych samochodów osobowych (-4%r/r). W Polsce natomiast wrzesień był trzecim miesiącem z kolei, w którym odnotowaliśmy wzrost sprzedaży osobówek.