Exact Systems

Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

Branża motoryzacyjna w Polsce to ponad 400 producentów samochodów i części, którzy w sumie zatrudniają ponad 160 tys. pracowników. Każdego dnia dealerzy, fabryki samochodów, dostawcy części oraz biura międzynarodowych koncernów rekrutują kolejnych kandydatów. Tylko w III kwartale br. pracodawcy z tego sektora opublikowali na portalu Pracuj.pl aż 2375 ogłoszeń. Coraz częściej korzystają przy tym z zaawansowanych technologicznie narzędzi do kompleksowego prowadzenia procesów rekrutacyjnych, m.in. takich jak eRecruiter.Czytaj więcej »Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

Sprzedaż nowych samochodów osobowych: 2014 r. zaczął się dobrze i w Polsce i Europie

 Pierwszy miesiąc 2014 r., europejski rynek samochodowy zakończył na 5,5% plusie – tak wynika z najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów. W styczniu Europejczycy kupili blisko 936 tys. nowych samochodów osobowych. W Polsce natomiast z salonów wyjechało o 11% osobówek więcej niż rok temu i wolumenowo jest to najlepszy miesięczny wynik od prawie dwóch lat. Zdaniem przedstawicieli Exact Systems, firmy kontrolującej części motoryzacyjne, za sprawą okienka derogacyjnego w lutym i marcu będziemy mieć do czynienia z jeszcze większym popytem na nowe samochody.Czytaj więcej »Sprzedaż nowych samochodów osobowych: 2014 r. zaczął się dobrze i w Polsce i Europie

1 Exact Systems

Polska firma zadba o jakość brytyjskiego rynku motoryzacyjnego

exact systemsProdukcja samochodów jak przed recesją, comiesięczny wzrost sprzedaży aut przez ponad dwa lata, duża liczba zakładów produkujących samochody i akcesoria do nich. Tak wygląda rynek motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii, na którym Exact Systems, kontrolujący części samochodowe, w listopadzie br. rozpoczął swoją działalność. Jest to ósmy kraj w Europie, w którym spółka posiada swoje przedstawicielstwo.

Czytaj więcej »Polska firma zadba o jakość brytyjskiego rynku motoryzacyjnego

2 Exact Systems

Sprzedaż samochodów osobowych: Europa odrabia straty, Polska nadal na plusie

exact systemsWrzesień, europejski rynek samochodowy zakończył na ponad 5% plusie – tak wynika z najnowszych danych ACEA, Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów. W ciągu trzech kwartałów br. w krajach członkowskich UE zostało zarejestrowanych 9 mln nowych samochodów osobowych (-4%r/r). W Polsce natomiast wrzesień był trzecim miesiącem z kolei, w którym odnotowaliśmy wzrost sprzedaży osobówek. Zdaniem przedstawicieli Exact Systems, firmy kontrolującej części motoryzacyjne, w ostatnim kwartale br. ten trend będzie kontynuowany.

Czytaj więcej »Sprzedaż samochodów osobowych: Europa odrabia straty, Polska nadal na plusie

3 Exact Systems

Polska motoryzacja stawia na jakość

exactW jakości produktów (42%) oraz niższych kosztach pracy (34%) przedstawiciele polskiej motoryzacji widzą szansę rozwoju branży – wynika z badania przeprowadzonego przez Exact Systems, firmę kontrolującą części samochodowe. W związku z tym w III kwartale br. zdecydowana większość producentów (63%) zamierza utrzymać poziom zamówień na outsourcing kontroli jakości, a 24% planuje ich zwiększenie.

Czytaj więcej »Polska motoryzacja stawia na jakość

4 Exact Systems

W motoryzacji produkcja wzrośnie, a zatrudnienie nie będzie spadać

exact systemsWidać optymizm w prognozach dotyczących polskiej motoryzacji. Połowa firm działających w sektorze Automotive spodziewa się, że produkcja w ich zakładach w najbliższych trzech miesiącach wzrośnie – wynika z badania Exact Systems, firmy kontrolującej części samochodowe. Dodatkowo, 65% zapytanych przedsiębiorstw nie zamierza zmniejszać zatrudnienia, a 33% upatruje szansy na rozwój polskiej motoryzacji w produkcji samochodów elektrycznych.

Czytaj więcej »W motoryzacji produkcja wzrośnie, a zatrudnienie nie będzie spadać

Będzie mniej wadliwych aut

Z powodu wykrycia wadliwych części w samochodach, firmy motoryzacyjne w 2012 roku wezwały do kampanii naprawczych ponad 113 tysięcy pojazdów. Jednak eksperci Exact Systems uspokajają, że w najbliższych latach jakość aut będzie regularnie wzrastać, bo koncerny samochodowe coraz większą wagę przykładają do kontroli podzespołów. Tylko w ubiegłym roku odnotowano wzrost liczby skontrolowanych części do aut o 30 %, do poziomu ponad 350 milionów sztuk.

Czytaj więcej »Będzie mniej wadliwych aut