Archiwa tagu: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

AktywnaJA – miejsce aktywnych mam

AktywnaJA to funkcjonalna platforma dla wszystkich kobiet, które nie tylko pragną realizować się jako matki, ale także chcą wykorzystać swój potencjał jako kobiety przedsiębiorcze. Serwis powstał, aby pomagać, informować i inspirować współczesne mamy, które mogą wyrazić tu nie tylko swoje spojrzenie na otaczający je świat, ale również znaleźć motywację i wsparcie w rozwiązywniu problemów i stojących przed nimi wyzwań.

Raport Money.pl: 5 lat w Unii – Najwięcej pozyskało zachodniopomorskie, najmniej małopolskie

Z unijnych funduszy zostało już przyznanych ponad 95 tysięcy dotacji o wartości 73,3 miliardów złotych. W województwach pozyskano ponad 64,6 mld zł dotacji. Za te pieniądze udało się przeprowadzić inwestycje warte 110 miliardów złotych. Średnio do każdej inwestycji Unia dołożyła prawie 60 procent potrzebnych pieniędzy – wyliczył Money.pl.

Podpisanie pierwszej umowy z listy projektów kluczowych RPO WŁ

W czwartek (26 lutego) o godz. 9.30 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (sala 107, I piętro) nastąpi uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu z Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych pod nazwą „Poprawa dostępności komunikacyjnej województwa łódzkiego poprzez przebudowę infrastruktury transportowej Północ-Południe w powiecie zduńskowolskim i łaskim”.

Same cięcia budżetowe nie wystarczą

PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia plan rządu zmniejszenia wydatków budżetowych. Musimy jednak podkreślić, że cięcia te nie pomogą przetrwać kryzysu wielu małym i średnim przedsiębiorstwom. Dlatego apelujemy o szybkie działania, które wpłyną na ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej, pozwolą firmom przetrwać czas dekoniunktury, a pracownikom zachować miejsca pracy.