Przejdź do treści

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

AktywnaJA – miejsce aktywnych mam

AktywnaJA to funkcjonalna platforma dla wszystkich kobiet, które nie tylko pragną realizować się jako matki, ale także chcą wykorzystać swój potencjał jako kobiety przedsiębiorcze. Serwis powstał, aby pomagać, informować i inspirować współczesne mamy, które mogą wyrazić tu nie tylko swoje spojrzenie na otaczający je świat, ale również znaleźć motywację i wsparcie w rozwiązywniu problemów i stojących przed nimi wyzwań.

Czytaj dalej »AktywnaJA – miejsce aktywnych mam

Trzeci Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził ponad 360 biegaczy

W niedzielę 17 kwietnia na ulicach polskiego i czeskiego Cieszyna już po raz trzeci odbył się Cieszyński Fortuna Bieg. Jego uczestnicy – Czesi i Polacy – w ramach integracji społeczności dwóch przygranicznych miast, wspólnie pokonali dystans 10 km. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz polskiego oraz Starosta czeskiego Cieszyna, a głównym sponsorem była firma Fortuna zakłady bukmacherskie. Bieg realizowany jest w ramach projektu „Sport na hranici – Sport na granicy”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF).

Czytaj dalej »Trzeci Cieszyński Fortuna Bieg zgromadził ponad 360 biegaczy

E-wyceniarka.pl – rusza pierwszy bezpłatny portal do wyceny nieruchomości

www.e-wyceniarka.pl – to pierwszy polski bezpłatny portal do określania wartości nieruchomości. Unikatowy w skali kraju projekt wycen online powstał dzięki firmie Wyceny i Ekspertyzy oraz dotacjom unijnym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Od 19 maja każdy użytkownik będzie miał szansę sprawdzić aktualną wartość mieszkań oraz domów, a także biur i lokali użytkowych w największych miastach Polski.

Czytaj dalej »E-wyceniarka.pl – rusza pierwszy bezpłatny portal do wyceny nieruchomości

Raport Money.pl: 5 lat w Unii – Najwięcej pozyskało zachodniopomorskie, najmniej małopolskie

Z unijnych funduszy zostało już przyznanych ponad 95 tysięcy dotacji o wartości 73,3 miliardów złotych. W województwach pozyskano ponad 64,6 mld zł dotacji. Za te pieniądze udało się przeprowadzić inwestycje warte 110 miliardów złotych. Średnio do każdej inwestycji Unia dołożyła prawie 60 procent potrzebnych pieniędzy – wyliczył Money.pl.
Czytaj dalej »Raport Money.pl: 5 lat w Unii – Najwięcej pozyskało zachodniopomorskie, najmniej małopolskie

Podpisanie pierwszej umowy z listy projektów kluczowych RPO WŁ

W czwartek (26 lutego) o godz. 9.30 w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi (sala 107, I piętro) nastąpi uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie projektu z Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych pod nazwą „Poprawa dostępności komunikacyjnej województwa łódzkiego poprzez przebudowę infrastruktury transportowej Północ-Południe w powiecie zduńskowolskim i łaskim”.
Czytaj dalej »Podpisanie pierwszej umowy z listy projektów kluczowych RPO WŁ

Same cięcia budżetowe nie wystarczą

PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia plan rządu zmniejszenia wydatków budżetowych. Musimy jednak podkreślić, że cięcia te nie pomogą przetrwać kryzysu wielu małym i średnim przedsiębiorstwom. Dlatego apelujemy o szybkie działania, które wpłyną na ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej, pozwolą firmom przetrwać czas dekoniunktury, a pracownikom zachować miejsca pracy.
Czytaj dalej »Same cięcia budżetowe nie wystarczą