Euroimplant

Konsorcjum Naukowe z Euroimplant S.A. otrzyma dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Konsorcjum Naukowe w składzie Euroimplant S.A., notowana na głównym parkiecie GPW spółka biotechnologiczna, Centrum Materiałów Polimerowych i Węglowych PAN, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Politechnika Łódzka oraz Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich zostanie jednym z beneficjentów I Programu Badań Stosowanych organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). Dofinansowanie wyniesie ok. 590 tys. zł.

Czytaj dalej »Konsorcjum Naukowe z Euroimplant S.A. otrzyma dofinansowanie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

EUROIMPLANT S.A. Liderem Przedsiębiorczości 2011 Roku

Decyzją Kapituły konkursu „Lider przedsiębiorczości”,  spółce Euroimplant S.A. przyznano tytuł Lidera Przedsiębiorczości Roku 2011. Konkurs organizowany jest corocznie przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie w ramach promocji małej i średniej przedsiębiorczości.

Czytaj dalej »EUROIMPLANT S.A. Liderem Przedsiębiorczości 2011 Roku

EUROIMPLANT wykorzysta do badań technologię NASA

Euroimplant S.A. – spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect – zrealizowała zakup XVIVO SYSTEM (osprzętu wraz z systemem) od firmy BioSpherix – amerykańskiego producenta i dostawcy rozwiązań z dziedziny biotechnologii. System XVIVO pozwoli Spółce na prowadzenie bardzo zaawansowanych badań w zakresie hodowli in vivo, tj. wewnątrz żywego organizmu. Jest to jedno z pierwszych tego typu urządzeń w Europie.  Wartość przeprowadzonej transakcji wyniosła $ 265 922. Inwestycja została sfinansowana w 60% ze środków unijnych, w ramach Projektu Regionalnego – Narodowa Strategia Spójności.

Czytaj dalej »EUROIMPLANT wykorzysta do badań technologię NASA

Euroimplant S.A. sprzeda działkę w Klaudynie. W grudniu br. rozpocznie budowę laboratorium w nowej lokalizacji

Euroimplant S.A. – spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect – w grudniu br. rozpocznie budowę pierwszego zakładu produkcyjnego w ramach inwestycji budowlanej: „Laboratoria Euroimplant – wdrożenie innowacyjnych produktów inżynierii tkankowej” (program operacyjny – Innowacyjna Gospodarka). Laboratorium powstanie w miejscowości Kajetany w gminie Nadarzyn.

Czytaj dalej »Euroimplant S.A. sprzeda działkę w Klaudynie. W grudniu br. rozpocznie budowę laboratorium w nowej lokalizacji

Euroimplant S.A. uzyskał certyfikację WE dla systemu jakości i opatrunków Collheal

Euroimplant S.A. – spółka biotechnologiczna notowana na rynku NewConnect – przeszła pozytywnie audyt WE dla systemu jakości oraz opatrunków CollHeal. Pozwoli to spółce na wprowadzenie na rynek pierwszych opatrunków medycznych – CollHeal (w sześciu wariantach: mokry, gąbka, folia). Audyt został przeprowadzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Czytaj dalej »Euroimplant S.A. uzyskał certyfikację WE dla systemu jakości i opatrunków Collheal