Archiwa tagu: Euro-tax.pl

Niemcy zasilają polskie rodziny

184 euro miesięcznie na pierwsze i drugie dziecko, 190 euro na trzecie oraz 215 euro na czwarte i każde kolejne – to kwoty zasiłku rodzinnego w Niemczech. Osoby, które w ciągu ostatnich 7 lat pracowały legalnie w Niemczech, mogą ubiegać się o ich zwrot, a Ci którzy zamierzają podjąć pracę u naszych zachodnich sąsiadów mogą się starać o ich przyznanie.

Euro-Tax.pl zwraca podatek z Belgii

Euro-Tax.pl S.A., spółka notowana na NewConnect zajmująca się zwrotem nadpłaconego za granicą podatku, poszerza zakres działań. Z oferty spółki skorzystać mogą już emigranci pracujący w Belgi. Wartość rynku zwrotu podatku w tym kraju szacowana jest na 250 000 000 PLN.

Polska gospodarka zarabia na emigracji

Polska emigracja po wejściu do Unii Europejskiej przetransferowała do Polski więcej pieniędzy niż nasza gospodarka otrzymała z funduszy europejskich. W dużej mierze dzięki Polakom pracującym zagranicą tak łagodnie przeszliśmy kryzys, jednocześnie notując wzrost gospodarczy.

Proces zwrotu podatku w Niemczech

Osoby, które pracowały lub dopiero zamierzają pracować legalnie w Niemczech, powinny zapoznać się z procedurą związaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Według szacunków Euro-Tax.pl do odzyskania będzie nawet 1,5 mld złoty, a na każdego emigranta przypadnie około 900 euro za trzy miesiące pracy za Odrą. Procedura nie jest skomplikowana, ale musi zostać rzetelnie opracowana.

Zysk Euro-Tax.pl większy o 56 %

Euro-Tax.pl S.A. w pierwszym półroczu 2010 roku zarobiła 1 733 tys. PLN netto. W porównaniu do analogicznego okresu z roku ubiegłego stanowi to wzrost zysku netto o 56 %. Spółka osiągnęła wynik dzięki wzrostowi przychodów ze sprzedaży, które po pierwszych dwóch kwartałach 2010 roku wyniosły 5 563 tys. PLN.

Euro-Tax.pl – dobry początek 2010

Notowana na NewConnect Euro-Tax.pl S.A. zarobiła w I kwartale 2010 roku blisko 0,9 mln PLN netto (883 tyś. PLN). W porównaniu do pierwszego kwartału w 2008 roku Spółka osiągnęła 86% wzrostu przychodów ze sprzedaży, które na koniec marca bieżącego roku wynosiły 2 530 tyś. PLN. Tuż przed końcem drugiego kwartału Spółka prognozuje kolejne wzrosty. –… Czytaj dalej »

Fundusz venture capital Enterprise Investors zainwestuje w Euro-Tax.pl

Enterprise Venture Fund I (EVF), fundusz venture capital zarządzany przez Enterprise Investors (EI), podpisał umowę inwestycyjną, na podstawie której zainwestuje w Euro-Tax.pl. Spółka jest liderem polskiego rynku zwrotu podatku nadpłaconego w zagranicznych urzędach skarbowych. Kwota inwestycji EVF wyniesie 7,25 mln zł. Fundusz EI obejmie 25,01% firmy.