Przejdź do treści

Euro 2012

Budowlanka w kryzysie

Budownictwo to jedna z kluczowych gałęzi polskiej gospodarki. Środki unijne oraz przygotowania do Euro 2012 wywołały tłusty okres dla tej branży, ale nadchodzą chudsze lata. Zapowiadane spowolnienie gospodarcze oraz fakt niemal pełnego wykorzystania środków unijnych przysługujących Polsce z obecnego budżetu unijnego na pewno tej branży nie pomogą.

Czytaj dalej »Budowlanka w kryzysie

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 w polskich mediach

Tematyka zakończonych niedawno mistrzostw Europy w piłce nożnej niewątpliwie zdominowała polskie media na okres przynajmniej kilku tygodni. Od 8 czerwca zainteresowania czytelników skupiały się przede wszystkim na odbywającym się w naszym kraju turnieju, a wydarzenia z innych dziedzin, zazwyczaj dominujących (jak polityka), były zdecydowanie mniej eksponowane, jeżeli nie pomijane.

Czytaj dalej »Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 w polskich mediach

Infrastruktura sportowa po Euro z partnerem prywatnym

Zakończenie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej to jednocześnie początek dylematu, jak zapewnić przetrwanie i samofinansowanie infrastrukturze sportowej, wybudowanej specjalnie na to wydarzenie. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zaangażowanie w te projekty prywatnych inwestorów, którzy przejęliby ryzyko prowadzenia obiektów sportowych.

Czytaj dalej »Infrastruktura sportowa po Euro z partnerem prywatnym

EURO-podsumowanie bukmacherów, czyli na kogo stawiali gracze Fortuny?

EURO 2012 było dla wszystkich fanów futbolu wyjątkowym świętem. Uczestnicy zakładów sportowych w kolekturach i serwisie internetowym Fortuna zakłady bukmacherskie nie tylko na bieżąco śledzili przebieg piłkarskich spotkań, ale również aktywnie obstawiali ich wyniki. Od rozpoczęcia mistrzostw, gracze zgodnie zakładali, że w finałowej rozgrywce spotkają się reprezentacje Niemiec i Hiszpanii. Na taki finał stawiało bowiem 82% uczestników zakładów. Jednak po porażce naszych zachodnich sąsiadów w półfinałowym meczu z Włochami, zdecydowanym faworytem mistrzostw została już Hiszpania.

Czytaj dalej »EURO-podsumowanie bukmacherów, czyli na kogo stawiali gracze Fortuny?

Warszawa i Wrocław. Kibice sprawnie dojechali pociągami na mecze

Ponad 180 pociągami PKP Intercity podróżowali wczoraj piłkarscy kibice, jadący na mecze do Warszawy i Wrocławia z wielu stron Polski i zza granicy. Z dużą częstotliwością kursowały też pociągi podmiejskie, łączące Strefę Kibica, Stadion Narodowy i Lotnisko Chopina. Na Dworcu Centralnym pasażerowie usłyszeli zapowiedzi w języku polskim, angielskim i greckim. Na wrocławskim dworcu były też informacje po rosyjsku i czesku. Pociągi nie notowały znaczących opóźnień. Wszyscy sprawnie i bezpiecznie dojechali do celu.

Czytaj dalej »Warszawa i Wrocław. Kibice sprawnie dojechali pociągami na mecze