ETS

1 ETS

Opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych na świecie

skarbiec kancelaria prawnaByć może już niedługo w polskim ustawodawstwie podatkowym znajdą się przepisy dotyczące opodatkowania dochodów uzyskiwanych przez zagraniczne spółki kontrolowane (tzw. CFC). Polska nie jest pierwszym krajem, który chce wprowadzić tą regulację. Instytucja CFC jest znana już nie tylko w prawie krajów UE ale i na kanwie ustawodawstw na całym świecie.

Czytaj więcej »Opodatkowanie zagranicznych spółek kontrolowanych na świecie

Nowelizacja VAT – czyli jak MF świadomie szkodzi firmom?

Projekt nowelizacji ustawy o podatku VAT przygotowany przez Ministerstwo Finansów spowoduje powstanie kolejnych barier w prowadzeniu działalności gospodarczej. Przepisy zostały napisane w sposób niejasny, niespójny i niezgodny z dyrektywą 112, a Ministerstwo Finansów z całą świadomością godzi się, aby spowodowały szereg niezwykle negatywnych skutków, m.in. poważną destabilizację warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.Czytaj więcej »Nowelizacja VAT – czyli jak MF świadomie szkodzi firmom?

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydaje wyrok w sprawie reklamy porównawczej; uznaje ją za przejaw nieuczciwej konkurencji

Wyrok korzystny dla klienta kancelarii Baker & McKenzie, firmy L’Oréal, zapadł 18 czerwca. W sprawie przed ETS wypowiadała się również Polska. Trybunał uznał, że właściciel oryginalnego znaku może żądać zakazu jego używania w reklamie porównawczej. Czytaj więcej »Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydaje wyrok w sprawie reklamy porównawczej; uznaje ją za przejaw nieuczciwej konkurencji

eSKY.pl na Onecie

Onet.pl, największy polski portal internetowy oraz eSKY.pl, lider na rynku agencyjnej sprzedaży biletów lotniczych w sieci, rozpoczęły współpracę. Nowa odsłona popularnego serwisu samoloty.onet.pl działa w oparciu o system informatyczny oraz call center eSKY.pl.
Czytaj więcej »eSKY.pl na Onecie