Archiwa tagu: ESET

Nowy LockScreen żąda 500 złotych okupu

Eksperci firmy ESET, publikując raport nt. najbardziej aktywnych w ostatnim miesiącu zagrożeń komputerowych, zwrócili uwagę na nową wersję LockScreena, który usiłuje zablokować dostęp do przeglądarki internetowej, podszywając się pod Interpol. Rzekomym powodem tej blokady ma być m.in. posiadanie przez użytkownika materiałów pornograficznych oraz naruszenie praw autorskich. W zamian za odblokowanie przeglądarki cyberprzestępcy żądają zapłaty 500… Czytaj dalej »

Ty też nie wiesz co Twoje dziecko robi w sieci?

Firma ESET, znana z rozwiązań antywirusowych do ochrony komputerów i urządzeń mobilnych, sprawdziła jak rodzice dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci w Internecie. Na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 1000 brytyjskich rodziców dzieci w wieku od 5 do 18 lat, ustalono, że ponad połowa pytanych nie kontroluje tego w jaki sposób ich pociechy korzystają z urządzeń… Czytaj dalej »

Gartner wie, który antywirus jest w Polsce popularny

Znana z licznych raportów badawczych firma doradcza Gartner opublikowała raport nt. przychodów, jakie firmy antywirusowe uzyskują na polskim rynku. Dokument pozwala oszacować, które z firm cieszą się wśród polskich klientów największym zaufaniem i po produkty których firm rodacy sięgają najczęściej.

Ten program zamienia komputer w broń cyberprzestępców

Eksperci z firmy antywirusowej ESET wykryli w popularnym menedżerze pobierania plików Orbit Downloader nietypową zawartość – kod, który zamienia komputer użytkownika w zdalnie sterowaną broń, do której kontroler posiada cyberprzestępca. Za pośrednictwem wielu takich komputerów możliwe jest przeprowadzenie ataku, który może spowodować unieruchomienie np. strony jednego z banków.

Najpierw Ubisoft, potem Nintendo – teraz zaatakowali Crytek

Producent popularnej serii gier Crysis, firma Crytek, poprosiła użytkowników swoich serwisów internetowych o zmianę loginów i haseł. To efekt wykrycia podejrzanej aktywności na serwerach tego producenta. Eksperci z firmy antywirusowej ESET zwracają uwagę, że atak na Crytek to kolejny już szturm przypuszczony na witryny producentów gier, celem którego była kradzież danych dostępowych do kont graczy.