Przejdź do treści

ESET

Nowy LockScreen żąda 500 złotych okupu

Eksperci firmy ESET, publikując raport nt. najbardziej aktywnych w ostatnim miesiącu zagrożeń komputerowych, zwrócili uwagę na nową wersję LockScreena, który usiłuje zablokować dostęp do przeglądarki internetowej, podszywając się pod Interpol. Rzekomym powodem tej blokady ma być m.in. posiadanie przez użytkownika materiałów pornograficznych oraz naruszenie praw autorskich. W zamian za odblokowanie przeglądarki cyberprzestępcy żądają zapłaty 500 złotych.

Czytaj dalej »Nowy LockScreen żąda 500 złotych okupu

Ty też nie wiesz co Twoje dziecko robi w sieci?

Firma ESET, znana z rozwiązań antywirusowych do ochrony komputerów i urządzeń mobilnych, sprawdziła jak rodzice dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci w Internecie. Na podstawie badań przeprowadzonych na grupie 1000 brytyjskich rodziców dzieci w wieku od 5 do 18 lat, ustalono, że ponad połowa pytanych nie kontroluje tego w jaki sposób ich pociechy korzystają z urządzeń podłączonych do sieci. Ci sami rodzice uznają, że dziecko może korzystać z Internetu bez nadzoru już od … 10 roku życia.Czytaj dalej »Ty też nie wiesz co Twoje dziecko robi w sieci?

1 ESET

Nowe wersje antywirusów firmy ESET

dagmaFirma ESET, producent popularnych na polskim rynku rozwiązań antywirusowych, udostępniła najnowsze edycje swoich programów – pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus. Oba produkty wzbogacono o nowe technologie, które wzmacniają ochronę użytkownika przed wirusami i atakami, wykorzystującymi luki w zainstalowanych aplikacjach. Do dyspozycji użytkowników oddano również nową wersję skanera mediów społecznościowych – teraz z ochrony mogą korzystać nie tylko użytkownicy Facebooka, ale również Twittera.

Czytaj dalej »Nowe wersje antywirusów firmy ESET

2 ESET

Gartner wie, który antywirus jest w Polsce popularny

dagmaZnana z licznych raportów badawczych firma doradcza Gartner opublikowała raport nt. przychodów, jakie firmy antywirusowe uzyskują na polskim rynku. Dokument pozwala oszacować, które z firm cieszą się wśród polskich klientów największym zaufaniem i po produkty których firm rodacy sięgają najczęściej. Z raportu Gartnera wynika, że w ubiegłym roku w Polsce najlepiej sprzedawały się antywirusy firmy… ESET. To właśnie ten producent miał w 2012 roku, według Gartnera, największy udział w sprzedaży antywirusów na polskim rynku konsumenckim i biznesowym.

Czytaj dalej »Gartner wie, który antywirus jest w Polsce popularny

4 ESET

Ten program zamienia komputer w broń cyberprzestępców

dagmaEksperci z firmy antywirusowej ESET wykryli w popularnym menedżerze pobierania plików Orbit Downloader nietypową zawartość – kod, który zamienia komputer użytkownika w zdalnie sterowaną broń, do której kontroler posiada cyberprzestępca. Za pośrednictwem wielu takich komputerów możliwe jest przeprowadzenie ataku, który może spowodować unieruchomienie np. strony jednego z banków. Wszystko to bez wiedzy i zgody użytkowników programu Orbit Downloader.

Czytaj dalej »Ten program zamienia komputer w broń cyberprzestępców

5 ESET

Najpierw Ubisoft, potem Nintendo – teraz zaatakowali Crytek

dagmaProducent popularnej serii gier Crysis, firma Crytek, poprosiła użytkowników swoich serwisów internetowych o zmianę loginów i haseł. To efekt wykrycia podejrzanej aktywności na serwerach tego producenta. Eksperci z firmy antywirusowej ESET zwracają uwagę, że atak na Crytek to kolejny już szturm przypuszczony na witryny producentów gier, celem którego była kradzież danych dostępowych do kont graczy. Zaledwie dwa miesiące temu podobne problemy dotknęły użytkowników platformy Nintendo Club oraz serwisu uplay firmy Ubisoft.

Czytaj dalej »Najpierw Ubisoft, potem Nintendo – teraz zaatakowali Crytek

6 ESET

Nowa wersja znanego antywirusa dla smartfonów – teraz za darmo

dagmaFirma ESET udostępniła nową wersję pakietu antywirusowego ESET Mobile Security, przeznaczonego do ochrony smartfonów oraz tabletów z systemami Android. Nowa wersja rozwiązania pozwala bezpłatnie korzystać m.in. z ochrony antywirusowej, zdalnej blokady chronionego urządzenia oraz lokalizacji utraconego smartfona lub tabletu. Wśród płatnych funkcji znalazła się opcja zdalnego kasowanie danych użytkownika i zaawansowany filtr blokujący niechciane wiadomości oraz połączenia przychodzące.

Czytaj dalej »Nowa wersja znanego antywirusa dla smartfonów – teraz za darmo

7 ESET

Nowe wersje rozwiązań ESET w ostatnim etapie testów beta

dagmaRuszył ostatni etap testów beta najnowszych rozwiązań antywirusowych firmy ESET dla użytkowników domowych i małych firm. Wśród nowości, jakie pojawiają się w ESET NOD32 Antivirus 7 oraz ESET Smart Security 7 znalazł się  zaawansowany skaner pamięci oraz Vulnerability Shield. Druga z wymienionych funkcjonalności pozwala chronić użytkownika przed zagrożeniami, wykorzystującymi luki w programach zainstalowanych na komputerze.

Czytaj dalej »Nowe wersje rozwiązań ESET w ostatnim etapie testów beta