ESET Social Media Scanner

1 ESET Social Media Scanner

Kolejna pułapka na Facebooku – wpadło w nią ponad 60 tys. internautów

dagmaZagrożenia wykorzystujące profile użytkowników Facebooka do rozprzestrzeniania się w sieci nie są niczym nowym. Zwykle są to pułapki, które działają w oparciu o następujący schemat – zauważasz, że jeden z Twoich znajomych na Facebooku polubił kontrowersyjny filmik. Klikasz i gotowe – niechcący polubiłeś stronę z szokującą zawartością i wiedzą już o tym wszyscy Twoi znajomi. O takiej pułapce donieśli dzisiaj eksperci z firmy antywirusowej ESET. W pułapkę wpadło do tej pory ponad 63 tys. internautów!

Czytaj więcej »Kolejna pułapka na Facebooku – wpadło w nią ponad 60 tys. internautów

Sprawdź, czy nie zarażasz znajomych na Facebooku

Firma ESET, producent rozwiązań antywirusowych, z których korzysta ponad 3,5 mln Polaków, udostępniła samodzielne narzędzie, pozwalające chronić profil użytkownika w popularnym serwisie społecznościowym Facebook. ESET Social Media Scanner identyfikuje odnośniki, które prowadzą do stron WWW zawierających złośliwą zawartość lub próbujących wyłudzać prywatne dane. Narzędzie działa nawet wtedy, gdy użytkownik nie jest zalogowany do swojego konta w serwisie Facebook.

Czytaj więcej »Sprawdź, czy nie zarażasz znajomych na Facebooku

Trojan wyłudza dane fanów Justina Biebera

Kompromitacja znanej osoby zawsze przyciąga uwagę, a błyskawiczny obieg informacji w mediach społecznościowych jeszcze ją wzmaga. Nic dziwnego, że zjawiskiem zainteresowali się twórcy złośliwego oprogramowania, którzy obserwując rosnącą ilość kliknięć w kontrowersyjną treść wyczuli możliwość zarobku. Teraz próbują z fikcyjnymi nagimi zdjęciami nastoletniego celebryty, za którymi kryje się wyłudzający dane trojan.

Czytaj więcej »Trojan wyłudza dane fanów Justina Biebera

Nowe wersje programów antywirusowych ESET

Firma ESET, producent rozwiązań antywirusowych, z których korzysta 3,5 mln Polaków, udostępniła najnowsze wersje swoich programów. Do sklepów trafia właśnie pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 6 oraz system antywirusowy i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 6. Nowością w pakiecie ESET Smart Security 6 jest funkcja ESET Anti-Theft, pomagająca odzyskać skradziony lub zgubiony komputer. Obydwa programy firmy ESET wyposażono w skaner Facebooka – ESET Social Media Scanner, pozwalający chronić konto użytkownika na portalu przed złośliwą zawartością.

Czytaj więcej »Nowe wersje programów antywirusowych ESET