ESET Smart Security

Nowe wersje zabezpieczeń od ESET

Firma ESET, producent popularnych na polskim rynku rozwiązań zabezpieczających dla komputerów i urządzeń mobilnych, udostępniła najnowsze edycje swoich rozwiązań, przeznaczonych do ochrony komputerów – antywirusa ESET NOD32 Antivirus oraz pakietu ESET Smart Security. Nowa wersja tego ostatniego została wyposażona w funkcję chroniącą sprzęt użytkownika przed dołączeniem do sieci komputerów zombie, czyli komputerów realizujących polecenia cyberprzestępcy.

Czytaj więcej »Nowe wersje zabezpieczeń od ESET

1 ESET Smart Security

Nowe wersje antywirusów firmy ESET

dagmaFirma ESET, producent popularnych na polskim rynku rozwiązań antywirusowych, udostępniła najnowsze edycje swoich programów – pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security oraz systemu antywirusowego i antyspyware ESET NOD32 Antivirus. Oba produkty wzbogacono o nowe technologie, które wzmacniają ochronę użytkownika przed wirusami i atakami, wykorzystującymi luki w zainstalowanych aplikacjach. Do dyspozycji użytkowników oddano również nową wersję skanera mediów społecznościowych – teraz z ochrony mogą korzystać nie tylko użytkownicy Facebooka, ale również Twittera.

Czytaj więcej »Nowe wersje antywirusów firmy ESET

Co zagrozi naszym komputerom w 2011 roku

Każdego roku pojawiają się nowe techniki ataków, dzięki którym cyberprzestępcy mogą infekować nasze komputery złośliwym oprogramowaniem lub wykradać nasze prywatne dane. Co będzie czyhać w sieci i co zagrozi naszym komputerom w 2011 roku wskazują specjaliści z Centrum Analizy Zagrożeń firmy ESET, producenta programu antywirusowego ESET NOD32 i proaktywnego pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security.

Czytaj więcej »Co zagrozi naszym komputerom w 2011 roku

Pendrive niczym puszka Pandory

Jak co miesiąc firma ESET, producent ESET NOD32 i ESET Smart Security, opublikowała listę wirusów, które najczęściej atakowały komputery polskich użytkowników. W październikowym raporcie pojawiło się nowe na liście zagrożenie Win32/Bflient. To hybryda backdoora i robaka internetowego, która potrafi m.in. pobierać na komputer użytkownika kolejne złośliwe programy.

Czytaj więcej »Pendrive niczym puszka Pandory

Zagrożenia komputerowe nadal czyhają w plikach autostartu

Według firmy ESET, producenta ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, we wrześniu najczęściej atakującymi komputery polskich użytkowników zagrożeniami były złośliwe programy ukryte w plikach automatycznego startu nośników danych. Tuż za nimi uplasowały się robaki internetowe wykradające loginy i hasła do gier sieciowych.

Czytaj więcej »Zagrożenia komputerowe nadal czyhają w plikach autostartu

W Polsce Conficker wyprzedził zagrożenia atakujące graczy

Według firmy ESET, producenta ESET Smart Security oraz ESET NOD32 Antivirus, w lipcu po raz pierwszy od kilkunastu miesięcy konie trojańskie wykradające loginy oraz hasła do gier sieciowych nie były najczęściej atakującymi polskich internautów zagrożeniami. Lipcowe zestawienie wirusów zdominował bowiem popularny robak internetowy Conficker, który w ubiegłym miesiącu próbował zainfekować niemal co dziesiąty komputer w Polsce.Czytaj więcej »W Polsce Conficker wyprzedził zagrożenia atakujące graczy