Przejdź do treści

Ernst &Young

Do konkursu Przedsiębiorca Roku Ernst & Young nominowano tylko jedną spółkę publiczną

W tegorocznej 11. edycji prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku, organizowanego od lat przez firmę Ernst & Young wśród jedenastu nominowanych przedsiębiorców znalazł się tylko jeden reprezentant rynku kapitałowego – PILAB S.A. 23 Listopada podczas Gali Finałowej konkursu spośród grona finalistów wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Czytaj dalej »Do konkursu Przedsiębiorca Roku Ernst & Young nominowano tylko jedną spółkę publiczną

Kryzys sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy

Pogłębiające się spowolnienie gospodarcze oraz przekraczające już 14,2 procent bezrobocie w Polsce wcale nie oznacza, że firmy przestały zatrudniać pracowników. Prognozy dla sektora outsourcingowego, w tym również usług finansowych, księgowych czy podatkowych, który zatrudnia obecnie ponad 100 tysięcy osób mówią, że liczba ofert pracy wzrośnie o 5 – 10 proc. w tym roku. Zapotrzebowanie na nowe kadry potwierdza firma ASB Poland, która mimo kryzysu rozbudowuje swój dział podatkowy i zatrudnia nowych pracowników. Do zespołu dołączył niedawno nowy szef tego działu – Piotr Kwaśny – wcześniej pracujący m.in. w Ernst & Young.

Czytaj dalej »Kryzys sprzyja powstawaniu nowych miejsc pracy

Polska najlepszym miejscem do inwestycji w Europie Środkowej i Wschodniej

Polska zajęła 36. miejsce w rankingu najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie krajów dla funduszy Venture Capital i Private Equity, wynika z raportu przygotowanego przez Uniwersytet Nawarry we współpracy z firmą doradczą Ernst & Young. W zestawieniu, które powstało dla 80 krajów świata na podstawie kalkulacji indeksu atrakcyjności inwestycyjnej, Polska wyprzedziła wszystkie państwa regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Na szczycie rankingu znalazły się USA, Wielka Brytania i Kanada.

Czytaj dalej »Polska najlepszym miejscem do inwestycji w Europie Środkowej i Wschodniej

Polacy zadowoleni ze swoich banków

Gdyby Polacy mieli wystawić ocenę swoim bankom 73% dałoby im 4 lub 5 w pięciostopniowej skali. To najwyższy wynik w Europie. Najmniej zadowoleni ze swoich banków są Niemcy – ponad połowa naszych zachodnich sąsiadów stawia swojemu bankowi notę 1 lub 2. Najnowsze badanie firmy doradczej Ernst & Young pokazuje również, że zaufanie Polaków do sektora bankowego w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zmieniło się, podczas gdy w skali globalnej zdecydowanie spadło.

Czytaj dalej »Polacy zadowoleni ze swoich banków

Deloitte i Ernst & Young liderami „Wielkiej Czwórki”

Raport na temat konsumpcji Polaków na święta zagwarantował marce Deloitte przewagę medialną w listopadzie. Pozostałe wiodące na polskim rynku firmy doradcze – Ernst & Young, KPMG i PwC – widoczne były przede wszystkim za sprawą aktywności eksperckiej – podał PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w najnowszym badaniu „Wielka Czwórka”.

Czytaj dalej »Deloitte i Ernst & Young liderami „Wielkiej Czwórki”

Sukcesja – nowoczesność i tradycja za 120 mln euro

SUKCESJA – tak będzie się nazywać nowe centrum biznesowo-handlowo-rozrywkowe, które powstanie przy al. Politechniki 5 w Łodzi. Inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu, a budowa ma się rozpocząć jesienią tego roku. W kompleksie o całkowitej powierzchni 150 tys. m kw. będą m.in.: galeria handlowa z marketem i licznymi sklepami różnych branż, nowoczesny hotel (ok. 160 pokoi i zaplecze konferencyjne), część rozrywkowo-rekreacyjna (9 sal kinowych, kręgielnia, boiska do squash’a, ściana wspinaczkowa, fantasy park, klub fitness i SPA), część gastronomiczna z restauracjami, barami i kawiarenkami, biurowiec klasy A i parking podziemny na ok. 1500 samochodów. Zatrudnienie we wszystkich obiektach znajdzie docelowo ponad 2600 osób.Czytaj dalej »Sukcesja – nowoczesność i tradycja za 120 mln euro