Przejdź do treści

eRecruiter

Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

Branża motoryzacyjna w Polsce to ponad 400 producentów samochodów i części, którzy w sumie zatrudniają ponad 160 tys. pracowników. Każdego dnia dealerzy, fabryki samochodów, dostawcy części oraz biura międzynarodowych koncernów rekrutują kolejnych kandydatów. Tylko w III kwartale br. pracodawcy z tego sektora opublikowali na portalu Pracuj.pl aż 2375 ogłoszeń. Coraz częściej korzystają przy tym z zaawansowanych technologicznie narzędzi do kompleksowego prowadzenia procesów rekrutacyjnych, m.in. takich jak eRecruiter.Czytaj dalej »Branża motoryzacyjna e-rekrutuje

CV nie wystarcza już pracodawcom

Coraz częściej w trakcie rekrutacji kandydaci mają do czynienia z zaawansowanymi technologicznie narzędziami. Czas wysyłania mailem samego CV powoli się kończy, wraz z wrastającą liczbą firm, które korzystają z systemów do rekrutacji on-line. W przypadku tych pracodawców standardem staje się prośba do kandydata o wypełnienie formularza aplikacyjnego, gdyż tak uzyskane dane zdecydowanie łatwiej jest przetwarzać. Eksperci eRecruitera sprawdzili, o co najczęściej pytani są kandydaci w takich kwestionariuszach.

Czytaj dalej »CV nie wystarcza już pracodawcom

Raz klikasz i docierasz do tysięcy… kandydatów

Szybkie znalezienie fachowca nie jest łatwe, wie o tym każdy HR-owiec. Dlatego, by zwiększyć prawdopodobieństwo znalezienia osoby z poszukiwanymi kwalifikacjami, specjaliści ds. rekrutacji decydują się na jednoczesną publikację ofert w różnych miejscach. Coraz chętniej wykorzystują do tego kanały, które do tej pory służyły raczej do nawiązywania kontaktów osobistych lub przekazywania informacji, np. Facebook. Od niedawna mogą robić to automatycznie, dzięki systemowi eRecruiter.

Czytaj dalej »Raz klikasz i docierasz do tysięcy… kandydatów

BRE e-rekrutuje

BRE Bank S.A. wdrożył system eRecruiter umożliwiający bardziej efektywną rekrutację i selekcję kandydatów do pracy. Aplikacja ułatwi również skuteczną komunikację z osobami starającymi się o stanowisko w tej firmie.

Czytaj dalej »BRE e-rekrutuje