Przejdź do treści

Emperia

Emperia – rekordowa dywidenda za 2010 rok

Akcjonariusze Emperia Holding – podczas WZA w dniu 29 czerwca 2011 roku – podjęli decyzję o wypłacie dywidendy za rok 2010 w wysokości 2,63 zł na akcję spółki. Łącznie spółka przeznaczy na ten cel 40% zysku skonsolidowanego netto. Na dywidendę zostanie przeznaczone 39,2 mln złotych. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 25 sierpnia 2011, a jej wypłata nastąpi dnia 9 września 2011.

Czytaj dalej »Emperia – rekordowa dywidenda za 2010 rok

Tradis – najnowocześniejsza dystrybucja w Polsce

Grupa Dystrybucyjna Tradis – wchodząca w skład Grupy Handlowej Emperia – konsekwentnie unowocześnia systemy logistyczne prowadzonej działalności. Wprowadzone innowacje obejmują procesy przyjmowania zamówień, zarządzanie dostawami, stanami magazynowymi i transportem, systemy podnoszenia efektywności centrów dystrybucyjnych i oddziałów oraz inwestycje we flotę samochodów i wózków.

Czytaj dalej »Tradis – najnowocześniejsza dystrybucja w Polsce

Emperia dynamicznie rozwija sieć Stokrotek

Grupa Handlowa Emperia dynamicznie rozwija dywizję Supermarketów, w której skład wchodzą sklepy Stokrotka i Delima. W dniu 13 listopada otwarto kolejny sklep pod szyldem Stokrotka w Lublinie. Jest to już 38 placówka tej sieci w województwie lubelskim i 177 sklep w kraju. W ciągu ostatnich 2 miesięcy rozpoczęły działalność w sumie 4 sklepy tej sieci: w Bydgoszczy, Chełmie, Chełmnie i Lublinie.

Czytaj dalej »Emperia dynamicznie rozwija sieć Stokrotek

Emperia przejmuje sieć drogerii Koliber

Grupa Dystrybucyjna Tradis – należąca do Grupy Handlowej Emperia – zrealizowała zakup 100% udziałów franczyzowej sieci drogerii Koliber, działającej na terenie południowo-zachodniej Polski. Dotychczas Grupa Tradis działała w tym segmencie FMCG głównie jako dystrybutor towarów chemiczno-kosmetycznych. Spółka planuje intensywny rozwój organiczny sieci Koliber oraz kolejne przejęcia zarówno na rynku drogerii, jak i sieci spożywczych. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Czytaj dalej »Emperia przejmuje sieć drogerii Koliber