Przejdź do treści

Emmerson

1 Emmerson

Mieszkania gotowe do odbioru hitem sprzedażowym u deweloperów

emmerson-logoTzw. dziura w ziemi zagościła w ofercie deweloperów w okresie boomu mieszkaniowego lat 2006-2007. Od tamtej pory jest ona stałym produktem na rynku pierwotnym podobnie jak mieszkania w budowie oraz gotowe do odbioru. Najnowsze dane zebrane w największych polskich miastach wskazują, że oferta lokali na etapie dziury w ziemi maleje. Z czego to wynika?

Czytaj dalej »Mieszkania gotowe do odbioru hitem sprzedażowym u deweloperów

Fundusz inwestujący pieniądze w mieszkania do wynajmu

Mieszkanie dla Młodych to nie jedyna inicjatywa dotycząca rynku mieszkaniowego jaką przygotowuje rząd na kolejne lata. Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z Ministerstwem Finansów w ramach programu Inwestycje Polskie zaprezentowali koncepcję utworzenia funduszu inwestycyjnego, którego celem będzie zwiększenie dostępności mieszkań do wynajęcia w największych miastach.

Czytaj dalej »Fundusz inwestujący pieniądze w mieszkania do wynajmu

2 Emmerson

Gdański rynek mieszkań deweloperskich: początek ożywienia czy chwilowa poprawa sytuacji?

emmerson-logoPierwotny rynek mieszkaniowy Gdańska zajmuje czwartą pozycję w kraju po Warszawie, Wrocławiu i Krakowie pod względem liczby oferowanych mieszkań deweloperskich. Trzy główne tendencje zaobserwowane w II kw. br. to kurcząca się oferta, coraz niższe ceny oraz poprawa sprzedaży. Poprawa wyniku sprzedażowego, jeśli nie okaże się jednorazowym zdarzeniem, może w konsekwencji doprowadzić do lepszego zbilansowania tego rynku.

Czytaj dalej »Gdański rynek mieszkań deweloperskich: początek ożywienia czy chwilowa poprawa sytuacji?

6 Emmerson

Planujesz w najbliższych latach kupno mieszkania? Zacznij już zbierać na wkład własny

emmersonKomisja Nadzoru Finansowego przyjęła właśnie Rekomendację S dotyczącą dobrych praktyk w zakresie zarządzania ekspozycjami kredytowymi zabezpieczonymi hipotecznie. Kierunek zmian został nakreślony już we wcześniejszych zapowiedziach. Teraz doprecyzowane zostały szczegóły. Jak one wyglądają?

Czytaj dalej »Planujesz w najbliższych latach kupno mieszkania? Zacznij już zbierać na wkład własny

8 Emmerson

Mieszkania do wzięcia od zaraz

emmerson-logoOsoby rozważające zakup nowego mieszkania w realizowanym budynku często jedynie na podstawie rzutów muszą ocenić jego przyszłą funkcjonalność. Dużo łatwiej mają osoby, które pod uwagę biorą mieszkania znajdujące się w oddanych inwestycjach. Wizytacja na miejscu pozwala zweryfikować wcześniejsze wyobrażenia. Ale czy obecnie wybór tego rodzaju lokali jest wystarczająco bogaty, by kupujący mieli w czym wybierać? Sprawdźmy zatem jak duży odsetek spośród wszystkich oferowanych przez deweloperów stanowią mieszkania, w których z marszu można przystąpić do prac wykończeniowych.

Czytaj dalej »Mieszkania do wzięcia od zaraz