Elektrim

Ponad 620 mln PLN dla Obligatariuszy na liście wierzytelności Elektrimu

Sąd Upadłościowy uznał na liście wierzytelności Elektrim S.A. ponad 620 mln PLN. To kwota odszkodowania, które w lipcu br. zasądził na rzecz Powiernika Obligatariuszy angielski High Court of Justice w związku z tzw. płatnością końcową. Obligatariusze domagają się teraz, aby Zarządca wyjaśnił szczegóły transakcji na majątku Elektrim S.A. dotyczące m.in. ZE PAK, Rafako i Portu Praskiego. Aktywa te mogą być warte łącznie ponad 2 mld PLN.

Czytaj więcej »Ponad 620 mln PLN dla Obligatariuszy na liście wierzytelności Elektrimu

185 mln EURO odszkodowania za płatność końcową

185 milionów Euro z tytułu odszkodowania w związku z płatnością  końcową zasądził dziś  angielski High Court of Justice stosownie do umowy restrukturyzacji obligacji podpisanej przez Elektrim S.A. w 2002 r. Angielski sąd uznał w swoim wyroku, iż Powiernik (działający na rzecz obligatariuszy) jest „uprawniony do otrzymania odszkodowania od Elektrim w związku z utratą przez Powiernika szansy na otrzymanie znaczącej Płatności Końcowej”.  Czytaj więcej »185 mln EURO odszkodowania za płatność końcową

Gdzie jest 118 mln Euro?

Sędzia Komisarz skierował do zarządcy masy upadłości Elektrim S.A. pytanie w jaki sposób spółka wydatkowała kwotę ok. 118 mln Euro. Kwota wynika z różnicy pomiędzy 643 milionami Euro, które spółka otrzymała od T-Mobile Deutschland GmbH tytułem pierwszej raty za udziały w PTC, a sumą przekazaną Obligatariuszom jako spłatę obligacji.Czytaj więcej »Gdzie jest 118 mln Euro?

Sędzia Komisarz cofnął zgodę na sprzedaż Portu Praskiego

Trudne warunki przetargu, które zaproponował Zarządca Elektrim S.A. odstraszyły inwestorów. Nikt nie złożył oferty kupna mniejszościowego udziału Elektrim S.A. w spółce Port Praski, do której należy jedna z najbardziej atrakcyjnych nieruchomości w Warszawie. Sędzia Komisarz cofnął w związku z tym zgodę na sprzedaż udziałów Portu Praskiego należących do Elektrim S.A., za czym opowiadali się Obligatariusze.
Czytaj więcej »Sędzia Komisarz cofnął zgodę na sprzedaż Portu Praskiego