Electronic Sports League

Prestiżowy turniej European Challenger Circut w grę League of Legends zawita do Polski w lipcu

Z wielką przyjemnością pragniemy ogłosić, że w dniach 28-29 lipca w Warszawie odbędzie się European Challenger Circut – niezwykle prestiżowy turniej w grę League of Legends organizowany przez RIOT Games we współpracy z Electronic Sports League Polska. 8 najlepszych europejskich zespołów powalczy o nagrody gotówkowe, których pula wynosi 40 000 dolarów.

Czytaj więcej »Prestiżowy turniej European Challenger Circut w grę League of Legends zawita do Polski w lipcu

Zapowiedź trzeciego sezonu ESL Pro Series Polska – Ekstraklasy Gier Komputerowych

Polski oddział Electronic Sports League zapowiedział trzeci sezon rozgrywek ESL Pro Series, czyli Ekstraklasy Gier Komputerowych. Jest to turniej dla najlepszych graczy w Polsce organizowany we współpracy z firmami SteelSeries i Electronic Arts Polska. Podobnie jak w sezonie drugim, który odbywał się między kwietniem a lipcem bieżącego roku, gracze zmagać się będą na 4 platformach turniejowych w 3 gry – Counter Strike 1.6, StarCraft II oraz FIFA 12 na komputery PC i na konsole PS3. Pula nagród w tych prestiżowych rozgrywkach to 18 000 złotych w gotówce, co daje łącznie 36 000 złotych w 2011 roku.

Czytaj więcej »Zapowiedź trzeciego sezonu ESL Pro Series Polska – Ekstraklasy Gier Komputerowych

Rusza lipcowa edycja GoPL4 – turnieje z nagrodami dla wszystkich

Polski oddział Electronic Sports League zapowiedział drugą edycję akcji GoPL4, czyli serię turniejów gier komputerowych z nagrodami dla wszystkich organizowaną we współpracy z firmą SteelSeries i RIOT Games! W tym miesiącu rozgrywki będą prowadzone w gry Starcraft II, League Of Legends, Couner Strike 1.6 oraz Counter Strike: Source. Łącznie na wszystkich fanów elektronicznej rozrywki czekają 43 otwarte turnieje w 6 trybach rozgrywki, a w każdym z nich można wygrać coś wartościowego. W finałach miesiąca dla najlepszych przygotowany jest sprzęt gamingowy, gry od CD-Projekt i wirtualne przedmioty z gier. Łączna pula nagród wynosi 11 000 złotych.

Czytaj więcej »Rusza lipcowa edycja GoPL4 – turnieje z nagrodami dla wszystkich

Polacy z medalami na Mistrzostwach Europy najlepszej ligi gier komputerowych na świecie

W ubiegłym tygodniu między czwartkiem, a niedzielą (styczen 20 – 23) w Kijowie rozegrane zostały Mistrzostwa Europy V edycji Intel Extreme Masters, czyli globalnej ligi mistrzów w grach komputerowych, organizowanej przez Electronic Sports League (ESL). W czołówce starego kontynentu znalazło się kilku Polaków, którzy przywieźli do kraju dwa medale – srebrny i brązowy. Z 8 reprezentantów naszego kraju na podium stanęło sześciu – Maciej 'av3k' Krzykowski zajął drugie miejsce w singlowym shooterze Quake Live, natomiast pięcio-osobowy zespół Frag eXecutors wywalczył trzecie miejsce w grze drużynowej Counter Strike 1.6.

Czytaj więcej »Polacy z medalami na Mistrzostwach Europy najlepszej ligi gier komputerowych na świecie

Najlepsi zawodnicy Electronic Sports League na Games Convention 2008

Znane są już szczegóły wydarzenia ESL Intel Arena, które odbędzie się na targach Games Convention w Lipsku 21-24 sierpnia 2008. Na ponad 2600 metrach kwadratowych rozegranych zostanie szereg turniejów rangi lokalnej oraz międzynarodowej, w których uczestniczyć będą najlepsi zawodnicy ligi ESL. Turnieje odbędą się przy wsparciu takich firm, jak Intel, Volkswagen oraz ASUS.
Czytaj więcej »Najlepsi zawodnicy Electronic Sports League na Games Convention 2008