Archiwa tagu: eGospodarka.pl

IDMnet wzmacnia ofertę biznesową

Pakiet Biznes sieci IDMnet rośnie w siłę. W ubiegłym miesiącu jego zasięg znacząco zwiększył serwis eGospodarka.pl, teraz do sieci dołączają witryny ABC.com.pl i LEX.pl, należące do Grupy Wolters Kluwer – lidera na polskim rynku wydawnictw prawniczych. Dzięki tej współpracy kategoria Biznes sieci IDMnet przekroczyła już 5 milionów realnych użytkowników.

eGospodarka.pl w sieci IDMnet

Sieć reklamy internetowej IDMnet systematycznie rozbudowuje swoje portfolio, do którego zalicza się już ponad 300 witryn. Ostatnio spółka koncentruje się na rozwijaniu kategorii biznesowej, czego efektem jest nawiązanie współpracy z witryną eGospodarka.pl – jednym z największych polskich serwisów biznesowych.

Przetargi w styczniu: więcej czyli mniej

Pierwszego miesiąca bieżącego roku, wzorem lat ubiegłych, nie można uznać za udany dla dostawców sektora publicznego. Styczeń w każdym roku charakteryzuje się najniższą liczbą ogłaszanych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, kolejne miesiącem upływają już pod znakiem wzrostów, nawet dość znacznych.

Rynek pracy: bez wakacyjnego spowolnienia

Bezrobocie nadal nieznacznie spada, więcej przedsiębiorców planuje zwiększenie zatrudnienia niż redukcje. Ciągle mamy do czynienia z pozytywnymi prognozami dotyczącymi rynku pracy, mówiącymi nadal o wzroście poziomu zatrudnienia, chociaż przewidywania są już mniej optymistyczne niż kwartał temu. Pozytywne informacje płyną również z internetowego rynku pracy.

Rynek pracy – ostrożne oczekiwanie

Rynek pracy jest stabilny, nie występują na nim poważniejsze ruchy, a przedsiębiorstwa prowadzą dość zachowawczą politykę naboru – podaje raport opracowany przez portal www.eGospodarka.pl. Wprawdzie rosnące bezrobocie odciska już piętno na rynku ofert pracy, ale nie ma podstaw do przyjęcia tezy o załamaniu czy wręcz katastrofie na tym rynku. Na poszukujących pracy nadal oczekuje wiele… Czytaj dalej »

Rynek pracy – stabilizacja przed wzrostem?

Rynek pracy w okresie spowolnienia nie załamał się gwałtownie, zaś po spadkach wchodzi w fazę stabilizacji, z pewnym potencjałem wzrostowym – podaje raport opracowany przez portal www.eGospodarka.pl. Trudno na razie mówić jeszcze o powrocie „pracowniczego Eldorado” sprzed dwóch lat, gdy praktycznie w każdej branży dla chcącego znaleźć pracę czekało wiele ofert, ale tezy o załamaniu… Czytaj dalej »

Jak wybrać wyjątkowe konto bankowe

Według danych za I kwartał 2009 roku, opublikowanych przez portal bankier.pl, już 20 mln polskich klientów było w posiadaniu rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, popularnie zwanych ROR-ami. Ta liczba stale rośnie. Czym różnią się zwykłe rachunki oszczędnościowe od ROR-ów, czy ich zalety można połączyć? Czy na zwykłym RORze można zarobić? Który bank oferuje swoim klientom najkorzystniejsze warunki?

Koniec kryzysu? Przybywa ofert pracy

Rynek pracy jest jednym z najczulszych wskaźników ogólnej sytuacji gospodarczej. Nawet niewielkie zmiany koniunktury znajdują niemal natychmiastowo odbicie w zatrudnieniu i nowych ofertach pracy. Serwis eGospodarka.pl dokonał analizy podaży nowych ogłoszeń w czołowych krajowych portalach rekrutacyjnych.