eGospodarka.pl

IDMnet wzmacnia ofertę biznesową

Pakiet Biznes sieci IDMnet rośnie w siłę. W ubiegłym miesiącu jego zasięg znacząco zwiększył serwis eGospodarka.pl, teraz do sieci dołączają witryny ABC.com.pl i LEX.pl, należące do Grupy Wolters Kluwer – lidera na polskim rynku wydawnictw prawniczych. Dzięki tej współpracy kategoria Biznes sieci IDMnet przekroczyła już 5 milionów realnych użytkowników.

Czytaj więcej »IDMnet wzmacnia ofertę biznesową

eGospodarka.pl w sieci IDMnet

Sieć reklamy internetowej IDMnet systematycznie rozbudowuje swoje portfolio, do którego zalicza się już ponad 300 witryn. Ostatnio spółka koncentruje się na rozwijaniu kategorii biznesowej, czego efektem jest nawiązanie współpracy z witryną eGospodarka.pl – jednym z największych polskich serwisów biznesowych. Z tak istotnym graczem kategoria Biznes sieci IDMnet osiąga zasięg prawie 4 milionów realnych użytkowników, a oferta spółki staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla reklamodawców branżowych.

Czytaj więcej »eGospodarka.pl w sieci IDMnet

Przetargi w styczniu: więcej czyli mniej

Pierwszego miesiąca bieżącego roku, wzorem lat ubiegłych, nie można uznać za udany dla dostawców sektora publicznego. Styczeń w każdym roku charakteryzuje się najniższą liczbą ogłaszanych postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, kolejne miesiącem upływają już pod znakiem wzrostów, nawet dość znacznych. Nie inaczej było również i teraz – styczeń charakteryzował się spadkiem liczby ogłoszeń o postępowaniach o udzielenie ZP względem grudnia 2010. Spadek ten osładza dość mocno porównanie z analogicznym miesiącem ubiegłego roku, w relacji rocznej bowiem styczeń 2011 charakteryzował się bowiem dość znacznym przyrostem względem stycznia 2010.

Czytaj więcej »Przetargi w styczniu: więcej czyli mniej

Rynek pracy: bez wakacyjnego spowolnienia

Bezrobocie nadal nieznacznie spada, więcej przedsiębiorców planuje zwiększenie zatrudnienia niż redukcje. Ciągle mamy do czynienia z pozytywnymi prognozami dotyczącymi rynku pracy, mówiącymi nadal o wzroście poziomu zatrudnienia, chociaż przewidywania są już mniej optymistyczne niż kwartał temu. Pozytywne informacje płyną również z internetowego rynku pracy.

Czytaj więcej »Rynek pracy: bez wakacyjnego spowolnienia

Rynek pracy – ostrożne oczekiwanie

Rynek pracy jest stabilny, nie występują na nim poważniejsze ruchy, a przedsiębiorstwa prowadzą dość zachowawczą politykę naboru – podaje raport opracowany przez portal www.eGospodarka.pl. Wprawdzie rosnące bezrobocie odciska już piętno na rynku ofert pracy, ale nie ma podstaw do przyjęcia tezy o załamaniu czy wręcz katastrofie na tym rynku. Na poszukujących pracy nadal oczekuje wiele ofert, mniej wprawdzie niż w okresie prosperity dwa-trzy lata temu, lecz symptomów poważnego kryzysu nie ma.Czytaj więcej »Rynek pracy – ostrożne oczekiwanie

Rynek pracy – stabilizacja przed wzrostem?

Rynek pracy w okresie spowolnienia nie załamał się gwałtownie, zaś po spadkach wchodzi w fazę stabilizacji, z pewnym potencjałem wzrostowym – podaje raport opracowany przez portal www.eGospodarka.pl. Trudno na razie mówić jeszcze o powrocie „pracowniczego Eldorado” sprzed dwóch lat, gdy praktycznie w każdej branży dla chcącego znaleźć pracę czekało wiele ofert, ale tezy o załamaniu czy wręcz katastrofie na rynku pracy wydają się być mocno przesadzone. Czyżby więc polski rynek pracy się uspokoił i wszedł w fazę pozbawioną ekstremów typu „rynek pracodawcy” z jednej i „rynek pracownika” z drugiej strony? Czytaj więcej »Rynek pracy – stabilizacja przed wzrostem?

Przetargi publiczne – tort mniejszy niż rok temu

Spowolnienie gospodarcze odbija się na kondycji finansowej sektora publicznego. Analiza stworzona przez serwis eGospodarka.pl wskazuje, że w stosunku do zeszłego roku spadła liczba ogłaszanych przetargów, zaś instytucje publiczne wyraźnie zaciskają pasa. Czyżby nadchodziły nieco cięższe czasy dla dostawców towarów i usług dla sektora publicznego?Czytaj więcej »Przetargi publiczne – tort mniejszy niż rok temu

Jak wybrać wyjątkowe konto bankowe

Według danych za I kwartał 2009 roku, opublikowanych przez portal bankier.pl, już 20 mln polskich klientów było w posiadaniu rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, popularnie zwanych ROR-ami. Ta liczba stale rośnie. Czym różnią się zwykłe rachunki oszczędnościowe od ROR-ów, czy ich zalety można połączyć? Czy na zwykłym RORze można zarobić? Który bank oferuje swoim klientom najkorzystniejsze warunki?Czytaj więcej »Jak wybrać wyjątkowe konto bankowe