Edward Bajko

Nowa szansa dla „Ostrowii”

INVEST-BANK S.A. i Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek wspólnie pracują nad przyszłością dawnej Mazowieckiej Spółdzielni Mleczarskiej „Ostrowia”. Głównym zadaniem nowego przedsiębiorstwa jest odbudowa pozycji rynkowej i wzmocnienie wciąż rozpoznawanej marki. Wsparcie ze strony specjalistów Spomleku zagwarantuje wysoką jakość produktów oraz nowoczesne podejście do biznesu.

Czytaj dalej »Nowa szansa dla „Ostrowii”

Meriläinen i Bajko: konsolidacja konieczna i korzystna

O nadchodzącym procesie konsolidacji rozmawiali w Radzyniu Podlaskim przedstawiciele polskiego mleczarstwa. Większość z nich była zgodna, że obecna struktura branży blokuje rozwój i osłabia jej konkurencyjność. Doświadczenia innych krajów europejskich wskazują tymczasem, że tylko więksi producenci mogą skutecznie rywalizować na rynku rodzimym i międzynarodowym.

Czytaj dalej »Meriläinen i Bajko: konsolidacja konieczna i korzystna

Rubin produktem roku

Ser długodojrzewający Rubin, najnowsze dzieło serowarów ze Spomleku, zdobył tytuł Produktu Mlecznego Roku 2010. Tym zaszczytnym wyróżnieniem nagrodziła go jednomyślnie Kapituła Superarbitrów, obradująca podczas XIII Krajowej Oceny Serów. Organizatorem konkursu było Krajowe Stowarzyszenie Mleczarzy.

Czytaj dalej »Rubin produktem roku

Spomlek i Elbląg łączą się

Członkowie spółdzielni mleczarskich z Radzynia Podlaskiego i Elbląga wyrazili zgodę na ich połączenie. Obie firmy mają teraz niespełna cztery miesiące na ujednolicenie swojej działalności. Dla rolników najważniejsze jest to, że w Elblągu za mleko otrzymają takie same stawki jak na Podlasiu. Będzie to spore wyzwanie dla innych producentów z Pomorza i Warmii.

Czytaj dalej »Spomlek i Elbląg łączą się