Archiwa tagu: Eco Service

Eko – na co dzień i od święta

Ponad 9 tysięcy drzew udało się już posadzić w ramach akcji „Oddaj kartridż, pomóż sadzić drzewa”. Ten wynik może być jeszcze lepszy! Już 10 października, przy okazji Światowego Dnia Drzewa, będziemy obchodzić 9. Święto Drzewa Klubu Gaja. To dobra okazja, by pomyśleć w trybie „eko” i oddać zużyte wkłady atramentowe do recyklingu.

Oddaj kartridż, zostań EKO-bohaterem

Chciałbyś być prawy jak Superman, mieć muskuły jak Hulk, a może zaprowadzić porządek w mieście niczym Batman? Nie musisz wdziewać peleryny ani rajstop, a Batmobil też nie będzie Ci potrzebny. Eko-bohaterem możesz zostać nawet w zaciszu własnego mieszkania. Wystarczy, że w odpowiedni sposób rozprawisz się z pustymi wkładami do drukarki.

Drzewa w Vobisie

Sieć sklepów Vobis przyłącza się do ogólnopolskiego programu „Drzewa za kartridże”. Na początek do sklepów trafi 60 tysięcy kopert na puste wkłady do drukarek. To realna pomoc dla środowiska- oddane w kopertach kartridże to mniej niebezpiecznych odpadów zalegających wysypiska i fundusze na zakup nowych sadzonek drzew.

EKO – dekalog

Nowy rok sprzyja postanowieniom. Nie chodzi o wielką rewolucję, ale z pozoru małe zmiany, które robią wielką różnicę. Zdaniem psychologów wystarczy ok. 4 tygodni, aby zmienić stare przyzwyczajenia. Wystarczy zatem, że zamienimy plastikowe reklamówki na płócienne, przesiądziemy się na rower lub oswoimy pojęcie recyklingu, a dzięki temu znacznie poprawi się stan środowiska naturalnego.

Święta pod ekologiczną gwiazdą

Gdyby udało się podsłuchać, o czym w wigilijną noc rozprawiają zwierzęta, z pewnością usłyszelibyśmy apel: „Człowieku! Dbaj o środowisko!”. W święta Bożego Narodzenia pomyślmy nie tylko o najbliższych, ale i otaczającej nas naturze.

Posadź drzewo

Rozpoczęła się tegoroczna edycja ogólnopolskiego programu edukacji ekologicznej – ,,Święto Drzewa”. Akcja popularyzuje postawy ekologiczne, a dzięki zalesianiu wybranych terenów Polski – poprawia stan środowiska naturalnego. Najważniejsze, że może w niej uczestniczyć każdy.

Zamień śmieci na lekarstwa

Ponad 2 miliony złotych – tyle każdego roku dotarłoby do potrzebujących dzieci, gdyby chociaż co czwarty zużywany w Polsce kartridż trafiał do specjalnych kopert UNICEF. Akcja, realizowana przez wrocławską spółkę Eco Service, ma coraz więcej zwolenników, jednak pomoc mogłaby być znacznie większa.

Codzienne sprzątanie świata

Uzbrojeni w rękawice i worki na odpady w najbliższy weekend wyruszą do parków i lasów, bynajmniej nie aby zbierać jesienne liście. Dzieci, młodzież i dorośli w ramach VII polskiej akcji ,,Sprzątanie Świata” będą oczyszczać swoją okolicę, a przy okazji przekazywać ważne przesłanie tegorocznej edycji: „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”.