Archiwa tagu: Doug Garn

Quest Software przejmie BakBone

Quest Software zawarł porozumienie w sprawie przejęcia BakBone Software – jednego z czołowych dostawców oprogramowania do ochrony danych. Firma BakBone Software z siedzibą w San Diego (USA) dostarcza rozwiązania do ochrony danych w czasie rzeczywistym, deduplikacji i replikacji, tworzenia kopii zapasowych oraz odzyskiwania danych. Zgodnie z warunkami porozumienia, zakończenie transakcji przejęcia o wartości ok. 55 milionów USD planowane jest na pierwszy kwartał 2011 roku.

Quest Software przejmuje firmę Surgient

Quest Software poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia firmy Surgient (http://www.surgient.com). Firma pochodząca z Austin w Teksasie (USA) jest dostawcą oprogramowania do automatyzacji chmury prywatnej (private cloud), w której dział IT udostępnia infrastrukturę i aplikacje w formie usług wewnątrz organizacji. Sfinalizowanie transakcji przejęcia planowane jest w III kwartale br.

Quest Software w kwadrancie liderów raportu Gartnera

Quest Software został sklasyfikowany w kwadrancie liderów raportu “Magic Quadrant for Application Performance Monitoring (APM)”. Gartner, wiodąca firma badawcza i analityczna, oceniła 19 dostawców oprogramowania do monitorowania wydajności aplikacji. Oceny dokonano na podstawie posiadanej przez firmy  „kompletnej wizji” prowadzonej działalności i „zdolności do jej realizacji”.