Archiwa tagu: Donald Tusk

Podwyżka VAT nie uratuje finansów publicznych

Rząd na piątkowym, specjalnym posiedzeniu nie przyjął wieloletniego planu finansów państwa. Może zrobi to w najbliższy wtorek. Premier Donald Tusk zapowiedział, że rząd planuje podwyżkę stawki VAT o 1 pkt proc., zamrożenie płac w sferze budżetowej oraz wprowadzenie tzw. reguły wydatkowej, którama powstrzymać tempo zwiększania wydatków.

List przedsiębiorców z Lewiatana do Donalda Tuska, prezesa Rady Ministrów

Niepokojące informacje o skutkach powodzi uzmysławiają polskim pracodawcom, jak ważne są wspólne działania, które mogą złagodzić ekonomiczne i społeczne następstwa kataklizmu. Obok dramatów związanych z zalanymi domami i mieszkaniami, utratą dobytku, ogromnymi szkodami w infrastrukturze, chcemy zwrócić uwagę na gospodarczy aspekt powodzi – napisali w liście do premiera Donalda Tuska, przedsiębiorcy z PKPP Lewiatan.

Pracodawcy oceniają decyzję Tuska

Po podjęciu decyzji przez Premiera Donalda Tuska o rezygnacji z kandydowania na urząd Prezydenta RP Konfederacja Pracodawców Polskich liczy, że szef rządu wreszcie podejmie konkretne działania mające na celu poprawę warunków funkcjonowania pracodawców w Polsce. Konfederacja Pracodawców Polskich podkreśla, że dotychczasowe pomysły przedstawiane przez członków rządu Donalda Tuska nie miały nic wspólnego z ułatwianiem funkcjonowania… Czytaj dalej »

Rok 2009 na Blipie – Przegląd najważniejszych blipnięć

Rok 2009 był niewątpliwie tym, w którym po raz pierwszy w historii na tak dużą skalę mieliśmy do czynienia z ideą real time web – czyli Internetu w czasie rzeczywistym, tu i teraz. To na serwisach takich jak Facebook, Twitter, czy jego polski odpowiednik Blip informacje pojawiały się jako pierwsze – przed oficjalnymi newsami na… Czytaj dalej »