Archiwa tagu: Dominik Dobrowolski

Wymień baterie na nasiona kwiatów i uratuj sanatorium w Sokołowsku – wspólna akcja ekologa Dominika Dobrowolskiego i Fortum

Tysiąc torebek z nasionami wiosennych kwiatów, ufundowanych przez firmę Fortum, czeka na mieszkańców Wrocławia, którzy przyniosą zużyte baterie w najbliższą niedzielę 20 marca br., w godz. 10-18 pod pręgierz na wrocławskim rynku. To wspólna inicjatywa ekologa Dominika Dobrowolskiego oraz fińskiego koncernu energetycznego Fortum, której celem jest pomoc Fundacji In Situ w odbudowie dawnego Sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku.

Z apelem o ochronę morza przed ekologiczną degradacją – Dominik Dobrowolski zakończył w Gdyni rowerową wyprawę wokół Bałtyku

Co robić by powstrzymać ekologiczną degradację naszego morza? Jak poradzić sobie z coraz większą ilością śmieci, aby nie szkodziły naszemu otoczeniu? Co robić, by odpady mogły stać się użyteczne? – odpowiedzi na te pytania szukał podczas swojej rowerowej wyprawy „Cycling Recycling” wzdłuż wybrzeży Bałtyku znany ekolog Dominik Dobrowolski.

Zadbaj o środowisko – ekologiczna akcja edukacyjna na letnich imprezach Carlsberg Polska

Carlsberg Polska – w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – rusza w letnią trasę, której celem jest edukacja ekologiczna uczestników imprez, sponsorowanych przez firmę, takich jak Dni Morza w Szczecinie, Dni Brzeska, Seven Festiwal w Węgorzewie, czy koncert Metallica na warszawskim Bemowie.