Tag Archives: Doctor Web

Steam ponownie celem ataków cyberprzestępców

We wrześniu eksperci bezpieczeństwa firmy Doctor Web opublikowali raport dotyczący, działającego na platformie Steam, Trojana SteamBurglar.1. Wykradał on cenne przedmioty należące do użytkowników gry komputerowej Dota 2. Analitycy Doctor Web przebadali ostatnio próbkę nowego szkodliwego wirusa (Trojan.SteamLogger.1) o cechach bardzo podobnych do swojego poprzednika. Wyniki analiz wskazują, że poszerzyło się grono gier, których użytkownicy mogą… Read More »

Cyberprzestępcy nadal wyjątkowo aktywni – przegląd najniebezpieczniejszych zagrożeń w lipcu 2014

Lipiec był miesiącem, w którym doszło do licznych naruszeń bezpieczeństwa oraz incydentów z udziałem między innymi szczególnie niebezpiecznych Trojanów, szyfrujących prywatne dane. Eksperci bezpieczeństwa z firmy Doctor Web wykryli ogromną ilość zagrożeń platformy Android od firmy Google, a także inne niebezpieczne aplikacje, wymierzone w system Windows.

Trojan udający przeglądarkę może potajemnie klikać za Ciebie w internetowe reklamy

Cyberprzestępcy wykorzystują wszelkie możliwe sposoby, na nielegalny zarobek w internecie. Specjaliści z firmy Doctor Web zwracają uwagę, że oprócz stosowania przez nich tradycyjnych metod, takich jak rozpowszechnianie wirusów, czy wyłudzanie poufnych informacji, cały czas pojawiają się również nowe zagrożenia. Takim nietypowym złośliwym oprogramowaniem jest Trojan.Click3.9243, który ma za zadanie m.in. sztucznie generować kliknięcia w internetowe… Read More »

Nowy Trojan zagraża użytkownikom systemów SAP

Specjaliści z firmy antywirusowej Doctor Web ostrzegają przed najnowszą wersją złośliwego oprogramowania typu Trojan.PWS.Ibank, wykradającego hasła do logowania oraz inne poufne informacje. W zaktualizowanej postaci, Trojan.PWS.Ibank.752 stanowi zagrożenie nie tylko dla klientów bankowości elektronicznej, ale również dla posiadaczy aplikacji biznesowych typu SAP.

Trojan atakuje graczy GTA V

Rosyjska firma antywirusowa Doctor Web przedstawiła podsumowanie największych zagrożeń z sieci w ostatnich trzech miesiącach br. Wynika z niego, że okres od początku lipca do końca września był szczególnie niespokojny dla użytkowników systemu Android, posiadaczy blogów oraz miłośników gry Grand Theft Auto.