Przejdź do treści

Deutsche Bank

Sondaż: Jak już oszczędzać, to z myślą o dzieciach i dostatniej emeryturze

Edukacja dzieci, dostatnia emerytura i nowe mieszkanie – to najważniejsze cele na które według Polaków warto długoterminowo oszczędzać. Obawa przed „czarną godziną”, czyli niespodziewane wydatki, motywuje do odkładania bieżących dochodów 18,5 proc. z nas – wynika z badania Deutsche Bank PBC zrealizowanego przez Instytut Homo Homini.

Czytaj dalej »Sondaż: Jak już oszczędzać, to z myślą o dzieciach i dostatniej emeryturze

Świadomi i wymagający łowcy okazji – raport o klientach polskich banków

Na klientach prezenty nie robią już wrażenia. Od banków oczekują konkretnych benefitów: darmowego konta, bezpłatnych bankomatów, tanich kredytów i atrakcyjnych lokat. Szukają bankowych okazji, ale jeśli chodzi o emeryturę, nadal ufają ZUS – wynika z najnowszego badania Millward Brown SMG/KRC dla Deutsche Bank PBC przeprowadzonego wśród dobrze zarabiających, wykształconych mieszkańców dużych miast.

Czytaj dalej »Świadomi i wymagający łowcy okazji – raport o klientach polskich banków

Kredyt na 20 czy na 30 lat?

W przypadku rozważań, czy zaciągnąć kredyt na 20, czy na 30 lat musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, które z góry narzucają nam pewne ograniczenia. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Część konsumentów nie otrzyma kredytu na krótszy okres ze względu na nieco wyższą miesięczną ratę. Inni nie mogą pozwolić sobie na dłuższy czas spłaty przez wzgląd na swój wiek.Czytaj dalej »Kredyt na 20 czy na 30 lat?