Archiwa tagu: Deutsche Bank

Sondaż: Jak już oszczędzać, to z myślą o dzieciach i dostatniej emeryturze

Edukacja dzieci, dostatnia emerytura i nowe mieszkanie – to najważniejsze cele na które według Polaków warto długoterminowo oszczędzać. Obawa przed „czarną godziną”, czyli niespodziewane wydatki, motywuje do odkładania bieżących dochodów 18,5 proc. z nas – wynika z badania Deutsche Bank PBC zrealizowanego przez Instytut Homo Homini.

Świadomi i wymagający łowcy okazji – raport o klientach polskich banków

Na klientach prezenty nie robią już wrażenia. Od banków oczekują konkretnych benefitów: darmowego konta, bezpłatnych bankomatów, tanich kredytów i atrakcyjnych lokat. Szukają bankowych okazji, ale jeśli chodzi o emeryturę, nadal ufają ZUS – wynika z najnowszego badania Millward Brown SMG/KRC dla Deutsche Bank PBC przeprowadzonego wśród dobrze zarabiających, wykształconych mieszkańców dużych miast.

Kredyt walutowy z wkładem własnym?

Kredyt walutowy jest jedną z form bardzo popularnego ostatnio wśród wielu ludzi, szczególnie młodych, kredytu hipotecznego, którego istota w ogólności polega na tym, iż wartość kredytu w momencie podpisania umowy z bankiem przeliczana jest na walutę obcą według bieżącego kursu. Spłaty zaś dokonywane są w walucie krajowej po odpowiednim przeliczeniu.

Kredyt na 20 czy na 30 lat?

W przypadku rozważań, czy zaciągnąć kredyt na 20, czy na 30 lat musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, które z góry narzucają nam pewne ograniczenia. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy. Część konsumentów nie otrzyma kredytu na krótszy okres ze względu na nieco wyższą miesięczną ratę. Inni nie mogą pozwolić sobie na dłuższy czas spłaty… Czytaj dalej »

Banki rozmawiają z klientami w sieci

Coraz więcej banków rozpoczyna dialog z klientami w sieci, zakładając specjalne profile w społecznościowym serwisie AlertFinansowy.pl. Jako jedni z pierwszych swój profil zarejestrowali w serwisie przedstawiciele największego polskiego banku – PKO BP, a także Getin Banku, Banku Pocztowego, Eurobanku, Deutsche Bank PBC i doświadczonego w takiej komunikacji mBanku.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów dla najlepszych rzeczników w branży finansowej

Miesięcznik „Home & Market” opublikował coroczne zestawienie rzeczników prasowych instytucji finansowych. Zwycięzcy rankingu w codziennej pracy korzystają z monitoringu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.