Deutsche Bank PBC

Start-up – kilka kroków do własnego biznesu w Internecie

Z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy 1&1 Internet wynika, że aż 70 proc. Polaków rozważa rozkręcenie własnego biznesu. Najbardziej chętne do pracy na swoim są osoby w wieku od 25 do 34 lat. Młodzi upatrują w tej decyzji możliwości zdobycia cennego doświadczenia i szansy na rozwój zawodowy. Na rynku nie brakuje licznych rozwiązań, które mają pomóc początkującym przedsiębiorcom. Które z nich warto wybrać, aby start-up rozwinął się w silną i prężnie działającą firmę?

Czytaj więcej »Start-up – kilka kroków do własnego biznesu w Internecie

Jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Podczas wakacji za granicą nawet niezbyt groźne wypadki mogą okazać się bardzo kosztowne. Poważniejsza choroba może być wręcz rujnująca, gdy koszty leczenia sięgną kilkudziesięciu tysięcy złotych. Łatwo można zabezpieczyć się przed takim zdarzeniem, wykupując polisę turystyczną. Chociaż tygodniowy wyjazd czteroosobowej rodziny można ubezpieczyć nawet za kilkadziesiąt złotych, zamierza to zrobić zaledwie co trzeci Polak. Przeczytaj, jak szybko i skutecznie wybrać tanią i dobrą polisę turystyczną.

Czytaj więcej »Jak dobrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

Klienci TU na Życie Europa i Deutsche Bank dobrze zarobili na ropie

Przygotowany przez Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA oraz Deutsche Bank PBC 12-miesięczny produkt strukturyzowany „db Gwarancja Petro Bonus”, który zakończył się na początku grudnia b.r., wypracował premię w wysokości aż 14 proc. To doskonały wynik w obliczu zmiennej sytuacji na rynkach finansowych. Produkt dostępny był w sieci oddziałów Deutsche Banku PBC.

Czytaj więcej »Klienci TU na Życie Europa i Deutsche Bank dobrze zarobili na ropie

Ubezpieczenie z marketu? Owszem – z marketu online

Jak pokazują badania, Polacy są tradycjonalistami, jeśli chodzi o ubezpieczenia. Co czwarty – jeśli już miałby kupić jakąś polisę – zgłosi się bezpośrednio do ubezpieczyciela. Tymczasem na świecie prawdziwy boom przeżywa sprzedaż polis przez Internet i telefon. W Anglii już ok. 2/3 ubezpieczeń komunikacyjnych zawieranych jest w systemie direct. Jak daleko Polce do „cyfrowej rewolucji” w tym zakresie? 

Czytaj więcej »Ubezpieczenie z marketu? Owszem – z marketu online

Zbigniew Bartuś laureatem XIV edycji Nagrody im. E. Kwiatkowskiego

Już po raz czternasty wybrany został laureat prestiżowej Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, przyznawanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie za wybitne osiągnięcia dziennikarskie o tematyce ekonomicznej. W tym roku Jury konkursu zadecydowało, iż laur zwycięstwa przypadnie Zbigniewowi Bartusiowi z Dziennika Polskiego. Wysokość Nagrody wynosi 15 000 tys. złotych, a jej Mecenasem jest Deutsche Bank PBC SA.Czytaj więcej »Zbigniew Bartuś laureatem XIV edycji Nagrody im. E. Kwiatkowskiego