Przejdź do treści

Desa-Unicum

Zajrzyj do domu milionera

W sobotę 7 lipca zostaną otwarte drzwi jednej z willi na Saskiej Kępie. Tego dnia odbędzie się pierwsza w Polsce wyprzedaż prywatnej rezydencji – pod młotek pójdzie kolekcja sztuki, designerskie meble i wysokiej klasy sprzęt RTV oraz samochód marki Porsche. Ceny wywoławcze 80% przedmiotów nie przekraczają 500 zł. Aukcję obiektów przeprowadzi dom aukcyjny DESA Unicum.

Czytaj dalej »Zajrzyj do domu milionera

Aukcyjne nowalijki

W kwietniu na dwóch licytacjach w DESIE Unicum – aukcji młodej sztuki i aukcji prac na papierze, pojawi się wiele interesujących prac. Obiekty zostały dobrane w taki sposób, że każdy kolekcjoner powinien znaleźć coś dla siebie. Dodatkową zaletą obu aukcji są atrakcyjne ceny wywoławcze – zaczynają się już od kilkuset złotych.

Czytaj dalej »Aukcyjne nowalijki

WYSTAWA: Stanisław Fijałkowski – Prace na papierze

Salon Wystawowy Marchand DESA Unicum zaprasza na wystawę ponad 50 prac na papierze autorstwa Stanisława Fijałkowskiego. Prezentowane dzieła są częścią najbardziej znanych cykli: „Autostrady”, „Akwarele nieborowskie” czy „Studia talmudyczne”. Niniejsza wystawa w SW Marchand jest kolejną z cyklu monograficznych wystaw przybliżających twórczość klasyków polskiej sztuki nowoczesnej.

Czytaj dalej »WYSTAWA: Stanisław Fijałkowski – Prace na papierze

Luty w DESIE Unicum. Młoda sztuka, biżuteria i prace na papierze

Tegoroczny sezon aukcyjny w DESIE Unicum rozpoczną trzy wydarzenia: najpierw licytowane będą prace najmłodszych artystów, zarówno tych debiutujących, jak i takich, którzy zdobyli już uznanie kolekcjonerów, dwa dni później odbędzie się aukcja biżuterii dawnej, która będzie okazją do zdobycia szykownych i oryginalnych ozdób z minionych epok. W połowie miesiąca odbędzie się kolejna aukcja prac na papierze – prac nieco bardziej kameralnych niż płótna, jednak nieustępujących im pod względem artystycznym.

Czytaj dalej »Luty w DESIE Unicum. Młoda sztuka, biżuteria i prace na papierze