Przejdź do treści

Deloitte

Innowacyjność potrzebuje wsparcia promocyjnego i marketingowego

Wykreowanie innowacyjnego pomysłu nie zawsze wystarczy, aby odnieść sukces. Często potrzeba także znacznych środków finansowych, aby go wdrożyć. Istotną rolę w procesie komercjalizacji odgrywają działania marketingowe. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konkurs „Innowacja plus” – na najlepszą promocję projektów B+R, które uzyskały dofinansowanie z Programu Innowacyjna Gospodarka. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 3 września. Patronat nad konkursem objęła firma doradcza Deloitte.

Czytaj dalej »Innowacyjność potrzebuje wsparcia promocyjnego i marketingowego

1 Deloitte

Firma Deloitte inwestuje w edukację i wspiera najbardziej utalentowanych pracowników

deloitteFirma doradcza Deloitte otworzyła w Brukseli Deloitte University. Jest to drugie po amerykańskim tego typu centrum, które będzie kształcić menedżerów Deloitte z Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu. Głównym jego celem jest wszechstronny rozwój i przygotowanie młodego pokolenia utalentowanych liderów do skutecznego funkcjonowania w nowej rzeczywistości gospodarczej. W przyszłym roku w programach Uniwersytetu Deloitte ma wziąć udział ponad 4 tys. menedżerów z niemal 100 krajów, w tym 69 z Polski.

Czytaj dalej »Firma Deloitte inwestuje w edukację i wspiera najbardziej utalentowanych pracowników

2 Deloitte

Deloitte globalnym liderem wśród firm świadczących usługi doradcze w segmencie transakcji i kart płatniczych

deloitteFirma doradcza Deloitte jest globalnym liderem wśród podmiotów świadczących usługi doradcze w segmencie transakcji i kart płatniczych sektora bankowego. Wyróżnienie to znalazło się w najnowszym raporcie firmy Kennedy „Kennedy: Consulting to the Banking Sector: Cards & Payments 2013”.

Czytaj dalej »Deloitte globalnym liderem wśród firm świadczących usługi doradcze w segmencie transakcji i kart płatniczych

Studenci mogą starać się o stypendia wspófinansowane przez Deloitte

Ruszył nabór do VI edycji Stypendium im. Lesława A. Pagi. Program Fundacji 2065 im. Lesława A. Pagi wspiera realizację innowacyjnych projektów edukacyjnych i naukowo-badawczych z zakresu ekonomii, prawa gospodarczego oraz rynków kapitałowych. Mogą brać w nim udział studenci z całego kraju oraz absolwenci (do 35. roku życia). Jednym z partnerów programu po raz kolejny jest firma doradcza Deloitte.

Czytaj dalej »Studenci mogą starać się o stypendia wspófinansowane przez Deloitte

170 ml na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego

Prawie 170 milionów złotych może trafić do operatorów terminali kontenerowych oraz centrów logistycznych, a także zarządców portów morskich i właścicieli firm transportowych. Środki pochodzą z funduszy unijnych z Działania 7.4 „Rozwój transportu intermodalnego” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W okresie do 17 grudnia br. można składać wnioski do Centrum Unijnych Projektów Transportowych na dofinansowanie w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych. W ocenie ekspertów Deloitte, program ten to doskonała okazja do sfinansowania przedsięwzięć dotyczących rozbudowy infrastruktury transportowej, jak również modernizacji systemów transportowych oraz taboru dla terminali, centrów logistycznych czy portów.

Czytaj dalej »170 ml na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego

Misje biznesowe w Japonii dla polskich firm z sektora energetycznego oraz technologii związanych ze środowiskiem

Polskie firmy z sektora energetycznego oraz technologii związanych ze środowiskiem mają szansę na udział w misjach biznesowych w Japonii. Misje organizowane są w ramach programu Unii Europejskiej EU Gateway to Japan and Korea, który wspiera firma doradcza Deloitte. W ramach projektu wybrane podmioty z sektora będą mogły zaprezentować swoją ofertę firmom japońskim zainteresowanym współpracą z Europą.

Czytaj dalej »Misje biznesowe w Japonii dla polskich firm z sektora energetycznego oraz technologii związanych ze środowiskiem

Instytucje parabankowe zagrażają bankom

Indywidualna obsługa, personalizacja oferty oraz wysoka elastyczność wobec zdolności kredytowych klientów sprawiają, że instytucje finansowe niepodlegające prawu bankowemu (m.in. Provident, Kokos.pl) coraz częściej wypierają banki z ich naturalnych obszarów funkcjonowania. Oferta tych firm, a także podmiotów umożliwiających płatności zbliżeniowe i internetowe sprawia, że banki w oczach klientów przestają być potrzebne. Zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte może to w przyszłości prowadzić do sytuacji, w której banki będą jedynie dostarczycielem gotówki.

Czytaj dalej »Instytucje parabankowe zagrażają bankom