DDoS

1 DDoS

Pierwszy na rynku serwer DNS, który sam ochroni się przed atakami

infobloxInfoblox Inc. (NYSE:BLOX), firma specjalizująca się w zautomatyzowanym sterowaniu sieciami, wprowadza na rynek rozwiązanie Infoblox Advanced DNS Protection, pierwsze urządzenie DNS ze zintegrowaną ochroną przed atakami typu DDoS, odporne na zatruwanie pamięci podręcznej DNS Cache, źle uformowane zapytania, tunelowanie i inne zagrożenia typowe dla DNS. Wbudowane bezpośrednio w zabezpieczony serwer DNS rozwiązanie Infoblox zapewnia o wiele skuteczniejszą i bardziej kompleksową ochronę, niż dostępne do tej pory na rynku zewnętrzne rozwiązania zabezpieczające.

Czytaj więcej »Pierwszy na rynku serwer DNS, który sam ochroni się przed atakami

Handel migruje do Internetu – czy jest bezpiecznie?

Wraz z rozpowszechnieniem się dostępu do Internetu w Polsce wielu przedsiębiorców z tradycyjnych witryn sklepowych przeniosło się na witryny WWW. Z roku na rok przybywa wiele nowych sklepów internetowych, a wartość branży e-commerce w Polsce szacowana jest na ponad 26 mld złotych. Obecnie ilość sklepów internetowych przekracza nieco liczbę 12 tysięcy, co oznacza, że na każdy sklep może przypaść ponad 2 mln złotych zysku. Wszystko wygląda obiecująco, jednak czy sprzedaż w Internecie wciąż jest bezpieczna?

Czytaj więcej »Handel migruje do Internetu – czy jest bezpiecznie?

Rok 2013 – wyścig zbrojeń hakerów trwa

Rok 2013 będzie stał pod znakiem wzrostu liczby ataków hakerskich na sieci prywatne i korporacyjne. W 2012 roku w Polsce ponad 7 milionów osób zetknęło się z cyberprzestępczością, na świecie ponad 550 milionów. W efekcie każdy atak hakerów naraża firmy na straty rzędu 100-300 tys. USD. To najnowsze dane, opublikowane przez Check Point Software Technologie w raporcie Security Report 2013.

Czytaj więcej »Rok 2013 – wyścig zbrojeń hakerów trwa

Nieszczelne bazy instytucji publicznych i rządowych

Brytyjczycy i Polacy są zaniepokojeni wyciekiem danych osobistych z instytucji publicznych i finansowych. To wnioski jakie płyną z najnowszego badania, przeprowadzonego przez  firmę Check Point i YouGove na grupie 2000 Brytyjczyków w 2012 roku. Ponad połowa respondentów stwierdziła, że zaufanie do rządu i organizacji z sektora publicznego zmalało ze względu na ciągłe włamania oraz wycieki prywatnych danych, które miały miejsce w ciągu ostatnich 5 lat. 44% zaczęło mniej ufać prywatnym przedsiębiorstwom.

Czytaj więcej »Nieszczelne bazy instytucji publicznych i rządowych

Cyberprzestępcy polują na allegrowiczów

Eksperci z firmy antywirusowej ESET przechwycili podejrzane wiadomości mailowe, które informują odbiorców o rzekomym zablokowaniu ich kont w serwisie Allegro. Jedynym sposobem usunięcia blokady, według autora wiadomości, jest ponowne zautoryzowanie się na stronie internetowej, do której link podano w treści maila. Nieostrożne kliknięcie odnośnika przenosi internautę do serwisu WWW, który infekuje komputer złośliwym backdoorem.

Czytaj więcej »Cyberprzestępcy polują na allegrowiczów

Zdedeosowani, czyli komu zagrażają cyberprzestępcy

Najskuteczniejsza, prozaicznie prosta metoda ataków cyberprzestępczych – DDoS polega w skrócie na wygenerowaniu jak największej liczby połączeń, w jak najkrótszym czasie. Współczesne ataki są coraz silniejsze, a ich ofiarami mogą być zarówno rządy, duże korporacje, a nawet małe przedsiębiorstwa. Od początku bieżącego roku liczba ataków DDoS na polskie serwisy mogła wzrosnąć nawet dwukrotnie w porównaniu do roku poprzedniego.

Czytaj więcej »Zdedeosowani, czyli komu zagrażają cyberprzestępcy

Trecom o atakach DDoS na Cisco Expo 2010

Firma Trecom, dostawca systemów teleinformatycznych dla firm zaprezentuje podczas tegorocznej konferencji Cisco Expo najnowsze rozwiązania dla przedsiębiorstw, m.in. system bazujący na rozwiązaniach Cisco przeciwdziałający atakom DDos. Złoty partner konferencji przedstawi jak skutecznie walczyć z takimi atakami w sieciach Enterprise na przykładzie wdrożenia systemu u dużego klienta bankowego.

Czytaj więcej »Trecom o atakach DDoS na Cisco Expo 2010