Przejdź do treści

Data System Group

DSG wystartował za granicą

Zgodnie z zapowiedziami Data System Group rozpoczęła sprzedaż swoich rozwiązań za granicą. Na pierwszy ogień poszła Estonia, gdzie poznańska spółka pozyskała partnera, który będzie oferował jej produkty na rynkach wschodnich. Celem DSG jest uzyskanie ze sprzedaży na rynkach zagranicznych 10-15% przychodów w 2012 r.

Czytaj dalej »DSG wystartował za granicą

Czy Polacy wyrzucają miliony złotych w błoto? Zagłuszasz i kradniesz

Czy wszystkie dostępne obecnie na rynku systemy zabezpieczeń luksusowych samochodów opartych na GPS są nieskuteczne?  Wszystko wskazuje na to że tak. Wystarczy ok. 200 zł by skutecznie zagłuszyć sygnał alarmowy wysyłany przez kradzione auto, a to oznacza dziesiątki milionów niepotrzebnie wydanych złotych.

Czytaj dalej »Czy Polacy wyrzucają miliony złotych w błoto? Zagłuszasz i kradniesz

Samochodowe zwyczaje Polaków

Aż 72% badanych kierowców nie reaguje na „czarne punkty”. Statystycznie 33 % kierowców zamiast zwalniać przyspiesza w miejscach oznaczanych „czarnym punktem”, zwalnia 27 % kierowców, natomiast dla 39 % kierowców „czarny punkt” jest zupełnie obojętny i nie zmienia prędkości jazdy – wynika z opracowania firmy Data System Group.

Czytaj dalej »Samochodowe zwyczaje Polaków

Szynobusy pod nadzorem

Data System Group (DSG) zakończyła wdrożenie systemu telemetrycznego w autobusach szynowych (szynobusach) ZNTK Poznań i PESA Bydgoszcz. Kontrakt realizowany był na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.