Data Center

T-Systems buduje największe data center w Niemczech

Największe data center w Niemczech powstaje w Biere, mieście znajdującym się w kraju związkowym Saksonia-Anhalt. Obiekt zostanie wybudowany na powierzchni ok. 150 000 m2, co odpowiada wielkości ok. 30 boisk piłkarskich. Razem z centrum przetwarzania danych, które działa w Magdeburgu (stolicy Saksonii-Anhalt), nowy obiekt w Biere utworzy tzw. „Twin Core”, czyli bliźniacze data center oferujące najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i operacji. Należące do T-Systems data center w Magdeburgu jest obecnie największym tego typu obiektem we wschodnich Niemczech.  W 2014 r., gdy centrum przetwarzania danych w Biere rozpocznie swoją działalność, T-Systems stanie się liderem na terenie całych Niemiec. Po zakończeniu budowy obszar o powierzchni ok. 8 boisk piłkarskich będzie w całości dedykowany technologii komputerowej – to więcej niż przeznaczono na ten cel w jakimkolwiek innym data center w Niemczech.

Czytaj więcej »T-Systems buduje największe data center w Niemczech

Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów

APC by Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie zintegrowanych rozwiązań zasilania i chłodzenia dla systemów o znaczeniu krytycznym, organizuje wraz z firmami IBM Polska oraz STULZ Polska cykl seminariów pod hasłem „Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów”. Pierwsze spotkanie odbyło się 23 marca w Warszawie. Czytaj więcej »Kompleksowe rozwiązania dla nowoczesnego Data Center – praktyki liderów

Przełączniki Cisco Nexus platformą usługową w nowym Data Center portalu Onet.pl

Dzięki zastosowaniu przełączników Cisco, Onet zyskał wydajną platformę na potrzeby nowych usług multimedialnych. Firma Cisco Systems poinformowała, że Grupa Onet.pl wdrożyła w nowym Data Center przełączniki z rodziny Nexus®. Planując dalszą ekspansję i rozwój usług, a zwłaszcza związanych z treściami wideo, Onet zadecydował się na wybudowanie w Krakowie nowego centrum przetwarzania danych w którego sercu staneły rdzeniowe przełączniki Nexus 7000. Rozwiązanie umożliwiło stworzenie elastycznego oraz skalowalnego środowiska, które w pełni odpowiada potrzebom portalu.Czytaj więcej »Przełączniki Cisco Nexus platformą usługową w nowym Data Center portalu Onet.pl

Emerson Network Power zaprasza na II Seminarium Eksperckie pod tytułem „Data Center. Proces inwestycyjny – Projekt – Technologie”

Eksperci Emerson Network Power, spółki należącej do koncernu Emerson (NYSE:EMR), światowego lidera w dziedzinie Business-Critical Continuity™, oraz spółki Wola Info S.A., jednego z kluczowych polskich dostawców kompleksowych rozwiązań informatyczych, zapraszają w dniu 19 listopada inwestorów, projektantów oraz przedstawicieli mediów na II Seminarium Eksperckie.Czytaj więcej »Emerson Network Power zaprasza na II Seminarium Eksperckie pod tytułem „Data Center. Proces inwestycyjny – Projekt – Technologie”