Dariusz Lasek

Fundusze inwestycyjne na „fejsie” – Union Investment TFI przeciera szlaki

Założenie profilu firmy na Facebook nie jest wielką sztuką. Wyzwaniem może być zaproponowanie treści, które przyciągną użytkowników i zachęcą ich do interakcji. Z tego powodu jeszcze niewiele firm finansowych zdecydowało na takie działania. Union Investment TFI nie tylko jest pionierem, ale jego aktywność już została zauważona przez media.

Czytaj więcej »Fundusze inwestycyjne na „fejsie” – Union Investment TFI przeciera szlaki

Przepis na zysk, czyli jak zarobić pierwszy milion

W sierpniu mija 15 lat działalności funduszu UniKorona Zrównoważony. Przez ten czas wiele zmieniło się w naszej gospodarce, a i sami Polacy zaczęli coraz częściej korzystać z możliwości jakie oferują fundusze inwestycyjne. Tylko w UniKorona Zrównoważony obecnie inwestuje ponad 21 tysięcy klientów. Wciąż jednak pozostaje otwarte pytanie, jak inwestować, żeby zarobić swój pierwszy milion: krótko- czy też długoterminowo.Czytaj więcej »Przepis na zysk, czyli jak zarobić pierwszy milion

Ile akcji włączyć do akcji?

W tym roku rynek akcji jest najbardziej obiecującą kategorią aktywów – uważają zarządzający Union Investment TFI. Dlatego w najnowszych typach inwestycyjnych proponują klientom dwie kategorie funduszy. Jeśli dla wyższego potencjału zysku jesteś skłonny podjąć większe ryzyko, inwestuj w UniKorona Akcje lub UniAkcje: Nowa Europa. Jeśli nie chcesz zbyt wiele ryzykować wybierz UniStabilny Wzrost. Czytaj więcej »Ile akcji włączyć do akcji?

Sezon na okazje w funduszach inwestycyjnych

Korzystne zmiany na rynkach surowcowych oraz wzrost cen akcji małych i średnich przedsiębiorstw zachęcają  do ponownego inwestowania w fundusze. Wybór, uzależniony od indywidualnych preferencji inwestora, nie jest jednak prosty. Zarządzający Union Investment TFI przedstawiają krótkie zestawienie najbardziej obiecujących funduszy na najbliższe 6-12 miesięcy.Czytaj więcej »Sezon na okazje w funduszach inwestycyjnych

Po stronie zysków – obligacje a fundusze obligacji

Spadek stóp procentowych pozwoli zarobić na obligacjach – można przeczytać w ostatnich dniach w mediach. Nie tylko brzmi zachęcająco, ale wyniki samych funduszy obligacji to potwierdzają. Tylko czy tak naprawdę wszyscy rozumiemy czym są obligacje, a czym fundusze obligacji? I jaki wpływ mają na nie stopy procentowe? Może ten tekst rozwieje nieco wątpliwości.
Czytaj więcej »Po stronie zysków – obligacje a fundusze obligacji